Super W poszukiwana, poszukiwany!

0
590

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

Dzięki połączeniu wrażliwości ochotników oraz systemowym, wdrażanym od lat rozwiązaniom mądrej pomocy, tylko w zeszłej edycji Paczka pomogła ponad 14 tysiącom rodzin. Akademia Przyszłości to siostrzany program Paczki, który od 2003 roku stanowi bezpieczną i twórczą przestrzeń dla dzieci. Podczas zeszłej edycji wsparcie w budowaniu własnej wartości otrzymało 1 650 podopiecznych Akademii.

Obecnie organizacja szuka osób, które chciałyby zaangażować się w działania Paczki i Akademii w roli Wolontariuszki/Wolontariusza oraz Liderki/ Lidera. Dzięki Wolontariuszom darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny – odzyskać nadzieję na zmianę. W Akademii stają się dla swoich małych studentów towarzyszami w drodze do budowania poczucia własnej wartości.

Liderzy to również wolontariusze, ale zajmują się koordynacją pracy w danym rejonie czy kolegium. Dzięki swojemu zaangażowaniu liderzy stwarzają szansę na zmianę historii życia najbardziej potrzebujących ze swojej okolicy i umożliwiają dzieciom odzyskanie wiary
w siebie. Są pierwszym impulsem do zmiany. To oni organizują strukturę pomocy w ponad 600 rejonach Paczki 200 kolegiach Akademii, dlatego poszukiwani są w pierwszej kolejności.

Dołącz do zespołu jeśli chcesz pomagać, być potrzebna/ny, chcesz zrobić coś, co ma znaczenie, chcesz czuć radość z pomagania, chcesz mieć wpływ na zmianę życia innych ludzi w swojej okolicy – wejdź na www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i odmień czyjś los!

Oprac. Amelia Bielska