Sprawdź swoją wiedzę 🗓

0
413

Trasa której linii trolejbusowej biegnie przez ul. Władysława IV? Z jakim wydarzeniem jest związana data 10 lutego?

 

Z jakimi dzielnicami sąsiaduje Redłowo? Z tego typu pytaniami będą musieli zmierzyć się uczestnicy „Konkursu wiedzy o Gdyni dla dorosłych”. Każdy miłośnik naszego miasta powinien zapisać w kalendarzu datę 14 czerwca. To właśnie tego dnia o godzinie 16.00 będzie można sprawdzić swoją wiedzę w konkursie online.

Od kilku lat w naszym mieście odbywa się „Konkurs wiedzy o Gdyni” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co roku jego uczestnicy odpowiadają na pytania związane zarówno z historią miasta, jak i bieżącymi zagadnieniami z życia Gdyni. W tym roku swoją wiedzę na temat miasta z morza i marzeń będą mogli sprawdzić także pełnoletni mieszkańcy.

„Konkurs wiedzy o Gdyni dla dorosłych” to wspólne przedsięwzięcie przewodniczącej Rady Miasta Joanny Zielińskiej oraz Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Zabawa odbędzie się online.

Joanna Zielińska, Przewodnicząca Rady Miasta

Co roku organizowany jest konkurs dla uczniów. Pomyślałam, że 95. urodziny Gdyni to doskonała okazja do ponownej organizacji wydarzenia dla osób dorosłych. Zadania tego podjął się Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli – mówi Joanna Zielińska, inicjatorka wydarzenia i przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Sprawdzian wiedzy zostanie przeprowadzony za pomocą aplikacji internetowej Testportal. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby pełnoletnie. Na uczestników będzie czekać 45 pytań, na które trzeba odpowiedzieć w 15 minut. Zawodnicy będą więc działać pod presją czasu – na każde pytanie przypada bowiem jedynie około 20 sekund.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Nie trzeba się wcześniej rejestrować. 14 czerwca o godzinie 16:00 wystarczy kliknąć w link przekierowujący do testu. Będzie on opublikowany z wyprzedzeniem na stronie www.gdynia.pl/konkurswiedzyogdyni.

Kilka dni przed testem wiedzy dla dorosłych odbędzie się finał „Konkursu wiedzy o Gdyni” dla uczniów. 8 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni 10 uczniów szkół podstawowych, a następnie 10 uczniów szkół średnich weźmie udział w kilkuetapowym finale szóstej już edycji konkursu. Ze względu na trwającą pandemię wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.

 

Oprac. Łukasz Strzałkowski

Scheduled miasto