Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

0
729

Uczniowie II LO mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, dr Adamem Bodnarem. Rzecznik przyjechał do naszej szkoły w wyniku współpracy z Biurem Senatora Sławomira Rybickiego, który uczestniczył w tym wydarzeniu w charakterze moderatora dyskusji.

“Dwójka” była jedyną szkołą jaką Rzecznik odwiedził na Pomorzu. Dyskusja była bardzo ciekawa, młodzież zadawała niezwykle ważne i nietuzinkowe pytania m.in. o prawa kobiet, więźniów, spór o “frankowiczów”, problemy obywateli RP mieszkających czasowo za granicą, współpracę Rzecznika z podobnymi organami w Europie, Trybunał Konstytucyjny i inne ważne obecnie sprawy.

Grupa uczniów z gimnazjum, naszych najmłodszych i ostatnich uczniów tej grupy wiekowej, poprosiła Rzecznika o objęcie patronatem ich projektu edukacyjnego dotyczącego porównania pracy RPO w Polsce i krajach związanych z naszą szkołą, a uczniowie klasy prawniczej poprosili o możliwość spotkania się z Rzecznikiem w Warszawie podczas wizyty w Warszawie jesienią. Na koniec uczniowie klasy o profilu medialnym przeprowadzili krótki wywiad, który niebawem ukaże się na stronie szkoły.

Oprac. Paweł Musiał

Źródło: fb.com/II-LO-im-Adama-Mickiewicza-oraz-Gimnazjum-nr-23-w-Gdyni