SP28: Igrzyska Młodzieży Szkolnej

0
719

Rywalizacja sportowa ponownie zagościła w planie zajęć! Po długim okresie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 wracają do zawodów sportowych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

5 października na terenie Parku Miejskiego w Kolibkach odbyły się Mistrzostwa Gdyni w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uczniowie SP28 wystartowali w czterech kategoriach – Dziewczynki i Chłopcy młodsi oraz Dziewczynki i Chłopcy starsi. Zespoły spisały się bardzo dobrze, grupy starsze uplasowały się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach. Dziewczynki młodsze otarły się o podium zajmując 4 miejsce ale bezkonkurencyjni za to okazali się Chłopcy młodsi zostając Mistrzami Gdyni i uzyskując tym samym awans na Finał Wojewódzki, który odbędzie się w Człuchowie. Gratulujemy!
SP28 reprezentowali: Dziewczynki młodsze: Julia Machola, Kinga Tylak, Maja Gniech, Paulina Jelińska, Zosia Sala, Karolina Sarnowska, Agata Skawska. Chłopcy młodsi: Xavier Nowaczyk, Adam Sęk, Marcin Borkała, Adrian Sęk, Franek Selka, Patryk Muszyński. Dziewczynki starsze: Agata Sarnowska, Amelia Klajbor, Dominika Lazar, Julia Bisko, Pola Grożyńska, Amelia Lademann. Chłopcy starsi: Tymon Złocki, Leszek Pietrzyk, Mateusz Jurkowski, Szymon Białk, Tymon Toczek, Wojtek Pietrzyk
Źróło: fb szkoły
Oprac. Mateusz Kalinowski