Ślizgawka jednak wystartuje!

0
632

To informacja, na którą czekało wielu fanów hokeja oraz jazdy na lodzie. Po przerwie związanej z pandemią gdyńskie lodowisko rozpocznie funkcjonowanie w grudniu.

Odwołane zawody, zamknięte obiekty i zmieniające się wytyczne sanitarne – tak w ubiegłym roku wyglądała rzeczywistość miłośników kultury fizycznej. ​Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 skutecznie utrudniała entuzjastom sportu i rekreacji na lodzie realizację swoich pasji. Gdyńskie lodowisko po raz pierwszy od wielu lat nie zostało uruchomione.

W tym sezonie obawy o otwarcie lodowiska wywołała budowa parkingu podziemnego, która jest realizowana w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Ze względu na trwające prace ulica prowadząca do obiektu została rozebrana, a pełniła ona jednocześnie funkcję drogi przeciwpożarowej. Ta zaś musi spełniać określone wymogi dotyczące nośności wozów strażackich.

Zgodnie z informacjami, jakich na bieżąco udzielało Gdyńskie Centrum Sportu, które monitorowało sytuację od kwietnia tego roku, ustalenia związane z budową parkingu miały być znane do końca października.

Równolegle opracowano dokumentację techniczną, która wykazała, że wytyczenie jedynej alternatywnej drogi dojazdowej, biegnącej od al. Marsz. Piłsudskiego i przez bieżnię boiska, wymagałoby zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, pozwolenia na budowę i wysokich nakładów finansowych. To nie będzie jednak konieczne. Prace przy budowie parkingu przebiegają zgodnie z harmonogramem, dlatego będzie możliwe otwarcie lodowiska.

W listopadzie będą prowadzone roboty związane z odtworzeniem drogi dojazdowej, tym samym lodowisko zostanie uruchomione już w grudniu. Szczegółowe informacje, aktualny cennik oraz dokładna data startu pojawią się na stronie www.gdyniasport.pl w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że miejska ślizgawka przy ul. Bema działa w sezonie jesienno-zimowym już od kilkunastu lat. Tafla ma wymiary 20 x 30 metrów. Przed pandemią obiekt cieszył się dużą popularnością – w sezonie korzystało z niego około 25 tysięcy osób.

Gdyńskie Centrum Sportu jest administratorem obiektu od września 2017 roku, kiedy to przejęło tę funkcję od Młodzieżowego Domu Kultury.

Oprac. Mateusz Kalinowski