Seniorzy zagrali z WOŚP

0
52

W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. Finał WOŚP. Do gry z Orkiestrą, która w tym roku działała pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, włączyli się także gdyńscy seniorzy, którzy licznie odwiedzili śródmiejską siedzibę Centrum Aktywności Seniora.

Było muzycznie, wesoło i hojnie – mieszkanki i mieszkańcy Gdyni na różne sposoby wspierali WOŚP. Finał największej akcji pomocowej w Polsce odbył się także w gdyńskim CAS-ie, a wielu seniorów postanowiło bawić się i pomagać.
– Jesteśmy zaszczyceni tym, że tak wiele osób postanowiło odwiedzić nas w niedzielę i wspólnie z nami włączyć się do gry. To był bardzo udany finał, bawiliśmy się rewelacyjnie i przy okazji zrobiliśmy wiele dobrego – mówi Bożena Zglińska, dyrektorka Centrum Aktywności Seniora.

Łącznie w Centrum Aktywności Seniora udało się zebrać 3572,16 zł oraz 1075 forintów. Środki zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku pobiła kolejny rekord. Podczas 31. finału zebrano 154 miliony złotych, które zostaną przekazane na sprzęt medyczny oraz laboratoryjny do walki z sepsą.

Oprac. Małgorzata Trasna