Sekrety Kwiatkowskiego

0
683

Na koniec roku odbyła się gra miejską, która przybliżyła najciekawsze sekrety związane z miastem i słynną postacią Eugeniusza Kwatkowskiego.

Niezwykle oryginalny i angażujący pomysł na przybliżenie gdynianom sylwetki i dokonań legendarnej postaci wicepremiera, który przed laty wyobraził sobie w Gdyni nowoczesny port i miasto z morza i marzeń, zorganizował Parlament Studentów WSAiB. Z okazji przypadającej 131. rocznicy jego urodzin – na ulice ruszyli uczestnicy gry miejskiej „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego”.

Fabuła gry to podróż w czasie od XIX wieku do momentu, w którym Gdynia była już w pełni rozwiniętym miastem portowym. Po drodze uczestnicy odkrywali fakty, historie i miejsca związane z Eugeniuszem Kwiatkowskim. Dzięki wskazówkom ze specjalnych kart-map rozwiązywali zadania oraz odnajdowali przedmioty i notatki dotyczące historycznych miejsc Gdyni związanych z inżynierem.

Wszystkie zadania umieszczono na obszarze gdyńskich dzielnic Działki Leśne i Śródmieście. Nad grupą czuwał przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki). Gra rozpoczęła się w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, a zakończyła w Muzeum Miasta Gdyni.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez z budżetu miasta Gdyni, a swoim patronatem honorowym objęli je Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Joanna Zielińska.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marta Kuniecka