Sąsiedzkie pomysły

0
719

Rozpoczął się trzeci nabór do Funduszu Sąsiedzkiego Gdynia OdNowa!

Do zdobycia jest do 2 tys. złotych dofinansowania na realizację konceptu na rzecz lokalnej społeczności, zamieszkującej pięć rewitalizowanych obszarów Gdyni: Oksywie, Witomino, Babie Doły, a także na osiedla Meksyk i Zamenhofa – Opata Hackiego. Nabór projektów jest ciągły; będzie trwał do wyczerpania środków – pula wynosi 31 700 zł.

Sąsiedzkie inicjatywy można zgłaszać w kilku kategoriach. Wśród nich wyszczególniono m.in. przestrzeń publiczną, czyli wszelkie rozwiązania służące lokalnej społeczności, wydarzenia kulturalne, edukację, ekologię, aktywność sportową, czy też spotkania integracyjne.

Każdy z pomysłów musi zostać zrealizowany na obszarze rewitalizacji oraz służyć mieszkańcom tych dzielnic i osiedli. Musi być również bezpłatny, a także prowadzony na ogólnodostępnym terenie (jeśli miałby zostać zrealizowana na terenie prywatnym, należy pamiętać o zgodzie właścicieli danego terenu na jego udostępnienie przez cały czas trwania inicjatywy).

Pomysł na nową sąsiedzką inicjatywę może zgłosić zarówno grupa osób, jak i pojedynczy mieszkańcy. Autorem wniosku może być każda osoba, która ukończyła 13 lat i zamieszkuje rewitalizowany obszar Gdyni.

Wnioski o realizację inicjatywy sąsiedzkiej, a także regulamin dostępne są na stronie operatora projektu – Laboratorium Innowacji Społecznych pod adresem: https://lis.gdynia.pl/rewitalizacja-gdynia-odnowa/fundusz-sasiedzki-3/.

Oprac. Łukasz Strzałkowski