Ruszył konkurs “Gdyński Biznesplan”

0
342

Jeśli masz plan na biznes i chcesz go zrealizować, zgłoś się do kolejnej, 20. edycji miejskiego konkursu “Gdyński Biznesplan”.

 

Rusza okrągła, 20. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”. Poszukiwane są najciekawsze pomysły na biznes, które mogą podbić lokalny (i nie tylko) rynek i przynieść ich autorom życiowe sukcesy. Dokładnie dziś startują zapisy, a nowy rok to idealna okazja do tego, żeby spełniać swoje marzenia!

Jest o co walczyć. Główna nagroda w konkursie to aż 30 tysięcy złotych, które przydadzą się każdemu początkującemu przedsiębiorcy. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca – odpowiednio 20 i 10 tysięcy złotych. Laureaci otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe i dodatkowe świadczenia wspierające założenie i rozwój działalności gospodarczej, a także edukację menedżerską.

Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy w terminie od 3 do 31 stycznia 2022 roku wypełnić prosty formularz dostępny na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

Autorzy zgłoszonych prawidłowo do konkursu pomysłów zostaną zaproszeni do udziału w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu. Dowiedzą się podczas nich m.in. jak przygotować dobry biznesplan, jak wykonać badanie rynku, jak skonstruować budżet, gdzie i w jaki sposób szukać klientów i się z nimi komunikować czy jak promować swoje produkty i usługi. Zapoznają się też z kwestiami prawnymi, które trzeba wziąć pod uwagę przy prowadzeniu własnej firmy. Uczestnicy nauczą się ponadto, jak atrakcyjnie prezentować swoje biznesowe pomysły. To mocna dawka przydatnej wiedzy, która pomoże im skutecznie prowadzić swój własny biznes.

O „Gdyńskim Biznesplanie”

Organizowany przez miasto Gdynia nieprzerwanie od 2003 roku konkurs „Gdyński Biznesplan” ma na celu promocję przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mają jeszcze odpowiednich środków finansowych czy wiedzy i doświadczenia.

Przez 20 lat w konkursie udział wzięło ponad 7000 osób. 1600 z nich złożyło biznesplany przygotowane pod okiem ekspertów. Tylko w ubiegłym roku w szranki stanęło 426 uczestniczek i uczestników.

Organizatorem konkursu jest miasto Gdynia. Jego głównymi partnerami są PKO Bank Polski i Radmor. Regulamin konkursu oraz lista głównych nagród i wyróżnień dostępne są na stronie internetowej www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

Oprac. Martyna Rodzik