Rozlicz PIT w Gdyni

0
449

Rozliczanie podatku dochodowego w Gdyni to mądry krok, a także inwestycja w miasto i jego mieszkańców.

Dzięki temu może się ono rozwijać. A na tym korzystają wszyscy. Ponadto każdy, kto rozliczy swój PIT w Gdyni, ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody. 1 marca startuje loteria, którą miasto organizuje już po raz piąty.

Warto wiedzieć, że mieszkańcy mają realny wpływ na rozwój miejsca, w którym żyją. I to każdego roku – rozliczając PIT w Gdyni. To sposób na wspólne budowanie przyszłości miasta. Dzięki temu samorząd może inwestować m.in. w nowoczesny transport, oświatę, kulturę, sport, infrastrukturę czy ochronę zdrowia.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto rozliczyć się w Gdyni. Każdy, kto złoży deklarację podatkową w naszym mieście, może wziąć udział w loterii. Średnia kwota „z jednego podatnika”, która wpływa do budżetu, wzrosła od momentu jej wprowadzenia o ponad 23% (z 2189 do 2705 zł). Do udziału w ubiegłorocznej edycji loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” zgłosiły się 13 153 osoby. Najchętniej uczestniczyli w niej mieszkańcy w wieku od 26 do 35 lat. Było ich 4176. Spośród wszystkich uczestników aż 1088 osób rozliczyło się w Gdyni po raz pierwszy.

Start loterii

Tegoroczna edycja loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” startuje dziś, we wtorek, 1 marca. Jest o co walczyć. Do wygrania są atrakcyjne nagrody:

  • samochód osobowy marki Suzuki Swift z napędem hybrydowym,
  • dwa rowery miejskie Baltica Gdynia,
  • dwa czterodniowe karnety na Open’er Festival 2022,
  • pięć zestawów wakacyjnych „I love Gdynia” – każdy z nich składa się z leżaka, torby na zamek, czapki z daszkiem, butelki i ręcznika plażowego.

Do rozliczenia podatku w Gdyni i udziału w loterii zachęcają ambasadorzy kampanii. Tym razem są to Barbara Szparagowska i Leszek Jędrasik – gdyńscy przedsiębiorcy, właściciele kawiarni Black and White Coffee.

Jak wziąć udział w loterii?

Loteria jest skierowana do pełnoletnich mieszkańców, którzy rozliczyli podatek dochodowy za 2021 rok w jednym z dwóch gdyńskich urzędów skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w deklaracji Gdynię jako miejsce zamieszkania. Co ważne, nie trzeba być zameldowanym w naszym mieście.

Wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej www.pitwgdyni.pl. Trzeba w nim podać swoje dane osobowe oraz informację, gdzie został złożony PIT.

Rejestracja uczestników startuje 1 marca i potrwa do 16 maja. Regulamin oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.pitwgdyni.pl.

Wszelkie pytania dotyczące loterii można kierować na adres: info@pitwgdyni.pl.

Pomocą będą służyć również konsultanci, którzy pojawią się w gdyńskich centrach handlowych. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania dotyczące loterii. 12 marca będzie można ich spotkać w Galerii Szperk. 19 marca pojawią się w Centrum Handlowym Batory, a 26 marca w galerii handlowej Klif. Z kolei we wszystkie soboty kwietnia oraz 1, 8 i 15 maja w godz. 12.00-17.00 konsultanci będą udzielać informacji w Centrum Riviera. Tam też będzie możliwość obejrzenia nagrody głównej – samochodu osobowego marki Suzuki Swift oraz zapoznania się z parametrami i osiągami auta.

 

Oprac. Martyna Rodzik