Rozgrywki Rugby Europe Championship. 🗓

0
168

W niedzielę 4 lutego o godzinie 18:15 na Narodowym Stadionie Rugby Polska zagra z Rumunią w ramach rozgrywek Rugby Europe Championship.

Już w najbliższy weekend podopieczni trenera Chrisa Hitta zmierzą się z uczestnikiem tegorocznego Pucharu Świata – Rumunią. Faworytami tego meczu będą przyjezdni, którzy są uczestnikami Pucharu Świata we Francji. Na wyjeździe podczas pierwszej edycji rozgrywek nasza reprezentacja przegrała z tą drużyną 27:67 (10:38). Spotkanie poprzedni konsultacja zawodników. Aż 14 z 23 powołanych na to spotkanie rugbistów to przedstawiciele Trójmiasta.

Polacy meczem w Gdyni przystąpią do walki o utrzymanie się w europejskiej elicie. W grupie B poza meczem przed własną publicznością czekają nas również potyczki na wyjeździe z Portugalią oraz Belgią. W grupie A mierzą się z kolei Gruzja, Hiszpania, Holandia i Niemcy. W marcu odbędą się półfinały pomiędzy drużynami z obydwu grup, zaś dwa tygodnie później, w Paryżu na Stade Jean Bouin, mecze decydujące o zajęciu miejsc 1, 3, 5 oraz 7. Celem naszego zespołu jest walka o uniknięcie spadku, bowiem w pierwszej edycji turnieju Polska zajęła ostatnie, ósme miejsce. Ostateczny los degradacji zależeć będzie od łącznej liczby punktów zdobytych w obecnym i przyszłym roku.

Przypomnijmy, że reprezentację Polski w Gdyni mogliśmy w minionym roku oglądać czetrokrotnie. Polacy w lutym po falstarcie z Portugalią 3:65 (3:29) odnieśli historyczny sukces wygrywając na Narodowym Stadionie Rugby swój pierwszy mecz w rozgrywkach Rugby Europe Championship. Biało-czerwoni zwyciężyli wówczas Belgię 21:15 (8:3) i sięgnęli po trofeum im. generała Stanisława Maczka. Niestety w półfinałowym meczu tych rozgrywek Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość reprezentacji Niemiec, która po zaciętym meczu wygrała 23:18 (10:7). Porażka była tym bardziej bolesna, gdyż w listopadzie 2021 roku na tym samym obiekcie górą byli nasi reprezentanci. W listopadzie w dniu Narodowego Święta Niepodległości rugbiści towarzysko sprawdzili swoje umiejętności w spotkaniu z zespołem Armii Brytyjskiej, w którym pokonali wyspiarzy 17:14 (14:14).

Bilety na to spotkanie można nabyć drogą internetową w serwisie KUPBILET.pl.

Oprac. Marek Lutowski

Scheduled aktywnie miasto