XVIII Bieg Chartów na Witominie-Radiostacji

0
772

W sobotę 13 maja odbyła się osiemnasta już edycja Biegu Chartów pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Pana Wojciecha Szczurka. Słoneczna, ciepła pogoda i dobrze rozreklamowana impreza przyciągnęła ogromną liczbę uczestników w wieku od lat prawie dwóch do prawie siedemdziesięciu. Miejscem sportowych zmagań był jak zawsze las przy ulicy Sosnowej.

W kilkunastu biegach podzielonych na kategorie wiekowe, wzięło udział 439 uczestników. Biegacze w zależności od wieku mieli do przebiegnięcia 300, 800, 1400 lub 4200 metrów. Najliczniej reprezentowaną szkołą była Szkoła Podstawowa nr 12, z której wystartowało aż 156 biegaczy. Swoją silną reprezentację miały w tym roku witomińskie przedszkola.

Najliczniej zawitały dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 13. Ucieszył nas fakt, że na naszą imprezę przybyli również zawodnicy z Gdańska oraz Bojana. Na najlepszych biegaczy czekały medale, puchary oraz nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik otrzymał medal za ukończenie biegu oraz drobną przekąskę regeneracyjną. Coroczna impreza propagująca aktywne spędzanie czasu całymi rodzinami cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Mamy nadzieję, że radosna, przyjacielska atmosfera Biegu Chartów na długo zostanie w pamięci uczestników i zechcą oni za rok wziąć udział w jego kolejnej edycji

Oprac. Małgorzata Balsewicz