Redłowo – Brzdąc w Dzielnicy 🗓

0
538

Salsa w chustach, zajęcia dla kobiet w ciąży, warsztaty rozwojowe dla rodziców oraz spotkania ze specjalistami – to seria nowych projektów, które będą realizowane z myślą o młodych rodzicach, dla których rozpoczyna się najważniejszy okres w życiu.

Warsztaty dla ciężarnych

Spotkanie poprowadzi promotorka karmienia piersią Dorota Wilk, która podczas zajęć skupi się na przekazaniu informacji co czeka kobietę po kolei od przyjęcia do szpitala w trakcie porodu aż do wypisu. Wyjaśni jakie są prawa kobiet zgodnie z aktualnymi Standardami Organizacji Opieki Okołoporodowej i na co należy zwrócić uwagę podczas przyjęcia na oddział. Poruszone zostaną także informacje na temat ekopieluszek i wielopieluszek, a także praktyczne nowinki o chustonoszeniu oraz karmieniu piersią. Terminy spotkań:

Pieluchy wielorazowe i standardy okołoporodowe: 19 listopada, godz. 9:00–11:00,
Chustonoszenie i karmienie piersią: 3 grudnia, godz. 9:00–11:00.

Warsztaty rozwojowe dla rodziców

Podczas spotkań będzie można uzyskać bazową wiedzę odnośnie neurobiologii, czyli tego co dzieje się w mózgu dzieci oraz dorosłych, w sytuacji, gdy pojawiają się silne emocje. Będzie to też okazja do odpowiedzi na pytania o rodzicielski kierunek w tym obszarze.
Innymi słowy, jest to zaproszenie do zaprzyjaźnienia się ze swoim światem emocji. Warsztaty poprowadzi Anika Rojek – psycholog i psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji.

Terminy spotkań: 15 października, godz. 9:00–11:00, 29 października, godz. 9:00–11:00.

Salsa w chustach

Hanna Plata podczas zajęć z „Salsy w chustach” zaprezentuje podstawy zajęć tanecznych skierowanych do rodziców z dziećmi zawiązanymi w chustach oraz do mam, które spodziewają się dzieci. Przed zajęciami tanecznymi każdorazowo odbędzie się wspólny warsztat z wiązania maluszków w chuście prowadzony przez Emilię Łowkiel – doradczynię chustonoszenia z Fundacji Matka Natura.

Terminy spotkań:
17 października, godz. 9:00–11:00,
24 paźdzeirnika, godz. 9:00–11:00,
31 października, godz. 9:00–11:00,
7 listopada, godz. 9:00–11:00,
14 listopada, godz. 9:00–11:00,
21 listopada, godz. 9:00–11:00,
28 listopada, godz. 9:00–11:00,
5 grudnia, godz. 9:00–11:00.

Spotkania ze specjalistami – fizjoterapeuta

Podczas warsztatów fizjoterapeutka dr Katarzyna Grzesińska przekaże wiedzę dotyczące aktywności służących w ciąży i po porodzie. Omówi i zaprezentuje ona szeroki wachlarz ćwiczeń z tzw. „intymnej siłowni” oraz tego jak bezpiecznie wrócić do aktywności i nie zrobić sobie krzywdy. Poruszone zostaną również tematy blizn i rozstępów, a także będzie można uzyskać sporo informacji o czynnościach dnia codziennego.

Termin spotkania: 22 października, godz. 9:00–11:00.

Spotkania ze specjalistami – psycholog

Podczas zajęć prowadzonych przez Anikę Rojek położony zostanie nacisk na komunikację, czyli na budowanie relacji z innymi osobami. Uczestnicy zajrzą pod powierzchnię zdań, słów, postaw, które codziennie pojawiają się w naszym życiu po to, by odkryć ich znaczenie i być może zmienić dotychczasowy kierunek. Korzystając z mocy grupy, uczestnicy skupią się też na doświadczaniu tego, by mieć kontakt z samemu z sobą, być słyszanym i słyszeć drugą osobę.

Termin spotkania: 5 listopada, godz. 9:00–11:00.

Wszystkie zajęcia odbędą się w salce fitness w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu. Aktywności finansowane są ze środków Rady Dzielnicy Redłowo.

Oprac. Mateusz Kalinowski

Scheduled aktywnie Redłowo