Ranking Liceów i Techników 2023

0
208

Portal waszaedukacja.pl przedstawił ogólnopolski ranking szkół ponadpodstawowych 2023 w kategorii Licea oraz Technika. Jak wypadły szkoły średnie z Gdyni?

W tegorocznym rankingu szkół ponadpodstawowych wzięło udział 1869 liceów oraz 1457 techników. Dzięki temu ranking pokrywa większość placówek szkolnych w Polsce, umożliwiając uczniom i ich rodzinom dokładne porównanie poziomu edukacji oferowanej w różnych szkołach.

Spośród gdyńskich szkół średnich w czołówce uplasowało się III LO na pozycji siódmej. Na miejscu 68. zestawienia znalazło się II LO a 127 lokacie VI LO. Szkoły techniczne reprezentuje Technikum Hotelarskie na 104 miejscu.

Twórcy zestawienia podczas tworzenia rankingu liceów i techników, brali pod uwagę różne kryteria, aby zapewnić dokładny obraz poziomu edukacji w każdej szkole. W rankingu uwzględnione zostały wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, jak również wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Jednym z dodatkowych kryteriów, które nas wyróżniają, są wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD). W przypadku techników, dodatkowym kryterium były wyniki z egzaminów zawodowych.

Źródło: waszaedukacja.pl

Oprac. Karol Molęda