Pustki Cisowskie: Zapisy do górskiego półmaratonu 🗓

0
160

Do końca tygodnia potrwają zapisy do piątej edycji półmaratonu Długa Góra, który odbędzie się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na Pustkach Cisowskich-Demptowie. Impreza zaplanowana jest na 19 listopada, a limit uczestników wynosi 450.

Celem imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz trójmiejskich biegowych zmagań górskich, jest przede wszystkim rozpowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu i sposobu na aktywny wypoczynek, a także popularyzacja miasta Gdynia oraz terenów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To także doskonały czas na integracje zawodników, sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej.

W ubiegłorocznej edycji wśród pań pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Baranowska-Trzasko z czasem 1:41:14, a zwycięstwo open i wśród panów odniósł Krzysztof Garbowski, któremu pokonanie półmaratońskiego dystansu zajęło 1:23:44.

ZGŁOSZENIA DO ZAWODÓW

Biegacze ponownie będą musieli zmierzyć się z wymagającą, ponad 21 km trasą, z wzrostem i spadkiem wysokości na poziomie 650 metrów. Limit czasu na pokonanie półmaratonu wynosi 4 godziny, więc każdy, kto regularnie trenuje bieganie, spokojnie sobie z tym dystansem poradzi.

Najlepsze biegaczki i najlepsi biegacze w klasyfikacji open oraz w kategoriach wiekowych otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy, którzy dobiegną do mety otrzymają pamiątkowe medale. Zawody odbywają się w stylu anglosaskim, na trasie znajdują się podbiegi i zbiegi, a start i meta usytuowane są w tym samym miejscu, nieopodal Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni. Ponad 21 kilometrowy bieg prowadzi drogami i duktami leśnymi po morenowych wzgórzach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a jego najwyższy punkt to Długa Góra znajdująca się 130 m n.p.m. Zawody organizowane są przez Stowarzyszenie Aktywni.

Mat. organizatora

Oprac. Marek Lutowski

Scheduled biegi Pustki Cisowskie