Pustki Cisowskie: Wernisaż po sąsiedzku 🗓

0
112

W sobotę 4 marca, o godz. 12.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku w sali sąsiedzkiej Przystani Chabrowa 43.

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie twórczość uczestników kursu rysunku i malarstwa, organizowanego w placówce, wstęp wolny.

Autorami prac są uczestnicy kursu rysunku i malarstwa, który odbywał się od 15 października 2022 r. do 11 lutego 2023 roku. W kursie uczestniczyli dorośli i młodzież od 13. roku życia, o różnym stopniu zaawansowania umiejętności artystycznych. Warsztaty dedykowane były mieszkańcom Gdyni, którzy chcieli sprawdzić swoje możliwości twórcze pod czujnym okiem profesjonalisty, a przy okazji zaznajomić się z elemntami historii szztuki.

Na wystawie przedstawiony zostanie szeroki zakres technik rysunku i malarstwa: od prostych szkiców ołówkiem, pastelami, po papierowe kolaże oraz prace wykonane akwarelami i farbami akrylowymi.

Zajęcia zrealizowane zostały ze środków Budżetu Obywatelskiego Gdynia 2021 oraz budżetu statutowego dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo na rok 2022. Koordynatorem zadania jest Laboratorium Innowacji Społecznych.

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled Pustki Cisowskie