Przepłynęli… z Helu do Gdyni!

0
594

Młodzi zawodnicy klubu MKS Park Wodny Tarnowskie Góry przepłynęli w sobotę Zatokę Gdańską.

Pływacy pokonali 17 kilometrów w pięć godzin, natomiast dodatkowy zawodnik – Michał Tomaszowski, medalista Mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych, pokonał cały dystans z Helu do Gdyni.

Celem projektu klubu MKS Park Wodny Tarnowskie Góry było przepłynięcie wpław – w formie sztafety – trasy z Helu do Gdyni. Co stanowi w sumie dystans około 17 kilometrów. Założenie udało się z sukcesem zrealizować w sobotę, 24 lipca.

Sztafeta miała na celu promocję wartości bliskich miastu oraz sportowcom trenującym pływanie. Chodziło m.in. o zwrócenie uwagi na: wytrwałość w dążeniu do celu, systematyczność, nieustępliwość i waleczność. Każdy z uczestników wyzwania – poza Michałem Tomaszowskim – miał do pokonania około 1350 m. Metę wyznaczono na plaży w Babich Dołach, przy gdyńskiej „Torpedowni”.

Przepłynięcie młodych pływaków było zabezpieczone specjalnie wynajętą łodzią z dwoma ratownikami WOPR. Organizatorzy posiadali również niezbędne pozwolenia potrzebne do przebycia wpław trasy Hel-Gdynia. Zawodnicy płynęli jeden po drugim i zmieniali się w wodzie po pokonaniu określonego odcinka. Co ciekawe, niektórzy z nich po raz pierwszy zmierzyli się z morzem. Najmłodszy uczestnik wyzwania miał 12 lat, a najstarszy – 18.

Fot. MKS Park Wodny Tarnowskie Góry

Oprac. Mateusz Kalinowski