Projekt edukacyjny dla przedszkoli i szkół

0
730

Zapraszamy na otwarte poranki filmowe, adresowane do szerokiego grona widzów, odbywają się w soboty, w ramach aktualnego repertuaru Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego.

20 kwietnia 2017 roku, godzina 9.30, POKAZ BAJEK
– Miś Fantazy: Złamana pieczęć, reż. Paweł Czarzasty
– Warszawska Syrenka (cykl Baśnie i Bajki Polskie), reż. Paweł Czarzasty
– Bursztynowa korona (cykl Baśnie i Bajki Polskie), reż. Paweł Czarzasty
– Agatka i Zastępca, reż. Paweł Czarzasty

Nie da się ukryć, że bajki i baśnie zajmują w życiu dziecka bardzo ważne miejsce. Dzieci bardzo głęboko przeżywają ich treść i identyfikują się z jej bohaterami. To one przenoszą je w świat fantazji, ale też umożliwiają przekazywanie pewnych wartości wychowawczych. Filmowe Poranki w Gdyńskim Centrum Filmowym to nie tylko filmy na ekranie, to bajki opowiedziane muzyką, namalowane farbą, opowiedziane obrazem.

BAJKA W CENTRUM to projekt skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki – przedszkolaków i dzieci szkolnych (klasy 0 oraz I-III). Odbywające się kilka razy w miesiącu filmowe spotkania z polskimi bajkami mają na celu rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić ich z kulturą odbioru polskiej sztuki filmowej dla dzieci. Na poranki odbywające się w trakcie tygodnia zapraszane są grupy przedszkolne (zerówki) oraz szkolne z klas I-III. Dzieci po obejrzeniu bajek wychodzą zadowolone, pełne nowych pomysłów, zainspirowane do dalszego poznawania polskiej animacji.

W programie wydarzenia są bajki i baśnie z cyklu Bajki i Baśnie Polskie, seria Mami Fatale, seria Reksio oraz Bolek i Lolek, fabularny film animowany Jacek i Placek, kilkuodcinkowy Miś Fantazy oraz wiele innych ciekawych pozycji, które z pewnością spodobają się małemu odbiorcy. Ponadto BAJKA W CENTRUM to także bajkowe koncerty zainspirowane wierszami Juliana Tuwima czy operą „Straszny dwór”.

 

W ramach spotkania również warsztat z Pawłem Czarzastym – skąd się bierze głos w bajce?

 

Więcej na: www.gdynskiecentrumfilmowe.pl/edukacja/250,,,_bajka_w_centrum.html