Próba generalna zaliczona

0
537

Długi i intensywny okres przygotowawczy podopieczni trenera Krzysztofa Szubargi zwieńczyli wygranym sparingiem z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

Wydarzenie połączono z oficjalną prezentacją nowej Arki, która miejmy nadzieję zapewni w przyszłym sezonie sporą dawkę pozytywnych koszykarskich emocji. To była prezentacja przez duże “P”, a dodatkowej efektowności dodały jej błyski reflektorów i głośny doping trybun Polsat Plus Areny Gdynia. Niewątpliwie stęsknieni za oglądaniem żółto-niebieskich w akcji kibice poprowadzili drużynę do udanej pierwszej połowy. Do przerwy Arka prowadziła 37:33.

Obydwa zespoły zaprezentowały przyjemną dla oka, zespołową koszykówkę. Bydgoszczan w grze utrzymywał Eddy Polanco, jednak to Arkowcy okazali się konkretniejsi w swoich poczynaniach. Szczególnie w czwartej kwarcie, zdobywając 33 punkty. Aż 5 naszych zawodników zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą – najskuteczniejszy okazał się Jordan Harris, wsparli go Jimmy Florence, Dominik Wilczek oraz nasi podkoszowi: Adrian Bogucki i Adam Hrycaniuk. Suzuki Arka wygrała w Polsat Plus Arenie Gdynia z Enea Abramczyk Astorią 87:80.

Rywalizację w Energa Basket Lidze zespół rozpocznie już w następny czwartek, rywalem będą Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.

Źródło: assecoarkagdynia.pl