Premiera w TGG: Maska 🗓

0
414

Zapraszamy na najnowszą premierę w Teatrze Gdynia Główna. Będzie to „Maska” Stanisława Lema w adaptacji i reżyserii Ewy Ignaczak.

 

W obsadzie zobaczymy Małgorzatę Polakowską oraz Jacka Panka. Premiera odbędzie się 12 czerwca o godz. 19:00. Spektakl jest jednym z czterech przedstawień powstających w oparciu o dzieła Stanisława Lema w ramach projektu „2021: Odyseja Lemowska”.

To fascynujące odkrycie zgromadzi niemal wszystkich naukowców i dziennikarzy z każdego cywilizowanego zakątka kosmosu! Atrakcją Kongresu Futurologicznego będzie prezentacja zrekonstruowanego androida, u którego pierwszy raz w historii mogła pojawić się sztuczna inteligencja.

Spotkanie z maszyną przywoła jej pierwsze próby odkrywania własnej świadomości, nagłe pojawienie się ludzkich uczuć i walkę z programem, który zamienia ją w mordercze narzędzie zemsty. Co wpłynie na jej dalsze losy? Program, czy też świeżo nabyte emocje?

Spektakl “Maska” Ewy Ignaczak wprowadzi widzów w świat najbardziej mrocznego opowiadania Stanisława Lema. Tutaj to android będzie ostrzegał przed autorytarnością władzy i spróbuje odkryć prawdziwą istotę człowieczeństwa. Jaką wystawi ocenę swoim konstruktorom?

Bilety: 35/40 zł
Rezerwacja: sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl

Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1), www.teatrgdyniaglowna.pl, www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled kulturalnie