PREMIERA: Dlaczego lecimy do gwiazd? 🗓

0
397

Teatr Gdynia Główna zaprasza 20 listopada godz. 17:00 i 21 listopada godz. 12:00 na najnowszą premierę w ramach cyklu Stacja Bajek: Dlaczego nie lecimy do gwiazd?

Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych (także tego, który w 1959 roku rozbił się w basenie gdyńskiego portu) pozwalają na stworzenie szybkiego statku kosmicznego i wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci – Rosjanin Misza Gagarin, Amerykanka Barbara Armstrong i nasz rodak, Romek Twardowski. Do załogi dołącza też STASIU, czyli Samowystarczalny Towarzysz Astronauty o Sztucznej Inteligencji i Uczuciach. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym.

Spektakl Grzegorza Kujawińskiego zaprosi widzów do interaktywnej i fascynującej podróży gwiezdnej i śledzenie losów charakternych astronautów. Opisana z humorem i pełna przygód oraz nawiązań do popularnych książek i filmów podróż udowodni też, że nawet w pustce międzygwiezdnej nie można zapomnieć o całkiem ludzkich przywarach.
Czy spotkanie z obcą rasą stanie się receptą na takie bolączki? No i jak bardzo obcy są nasi przyjaciele z głębokiego kosmosu?

Przedstawienie „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” Grzegorza Kujawińskiego mimo lokalizacji w głębokiej próżni błyskotliwie i przekonująco skupia się całkowicie ziemskich tematach, zaskakuje też głębokim przesłaniem ekologicznym i społecznym. Spektakl zrealizowano w hołdzie dla twórczości Georgese’a Mélièsa.

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Kujawiński
Obsada: Marta Jaszewska, Piotr Mahlik, Piotr Rogalski, Filip Wójcik
Gościnnie: Adrianna Kucner, Małgorzata Polakowska, Veronika Kolomoitseva (głos),
Piotr Grzelewski (głos), Piotr Zamudio – Zeidler, Dorian Zypper, Oliwer Zypper,
Scenografia: Misha Lesner (GRAFIKA), Bartosz Dobrowolski i Grzegorz Kujawiński
Muzyka, video i dźwięk: Maciej Buszman
Światło i kostiumy: Marzena Chojnowska

PREMIERA: 20 listopada godz. 17:00 i 21 listopada godz. 12:00
Kolejne spektakle: 4 grudnia godz. 12:00 i 5 grudnia godz. 12:00

Bilety: 30 zł
Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl, sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1), www.teatrgdyniaglowna.pl, www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Oprac. Martyna Rodzik

od do
Scheduled Featured kulturalnie