Pozytywnie Wzorowy – Filip Zioło

0
1452

Konkurs Rady Dzielnicy “Pozytywnie Wzorowy” jest już drugą edycją plebiscytu, którego celem jest uhonorowanie młodych osób szczególnie zaangażowanych dla rozwoju dzielnicy i jej mieszkańców w dziedzinie gospodarki, oświaty, kultury, sportu, służby zdrowia i pomocy społecznej. 

Przedstawiamy krótki wywiad laureatem Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektrycznych:

Paweł Musiał: Rada Dzielnicy Leszczynki zdecydowała o przyznaniu Ci tytułu „Pozytywnie Wzorowy” 2017. Jak myślisz, co najbardziej się spodobało w opisie Twojej osoby?

Filip Zioło: Szczerze mówiąc ciężko odpowiedzieć mi na to pytanie z tego powodu że nie wyróżniam się niczym szczególnym od pozostałych osób. jedyne czym mogłem zainteresować państwa to tym że jestem wolontariuszem a niestety niewiele osób udziela się na rzecz innych ludzi. 

PM: Dużo musiałeś poświęcić czasu na działalność społeczną?

FZ: Raczej nie. Wolontariuszem jestem już od roku a nie uważam tego za imponujący czas. A swoją działalność rozpocząłem dzięki swojej dziewczynie która namówiła mnie na jedno z takich spotkań, skończyło to się tym że jak już raz poznałem tych ludzi miałem ochotę częściej sie z nimi spotykać i razem z moją dziewczyną spędzać z nimi czas i odczuwać tą satysfakcję że mogę spędzać czas pomagając innym ludziom.

PM: Skończyłeś “Chłodniczak”, zacząłeś karierę zawodową, będziesz nadał działać na rzecz innych?

FZ: Tak mam zamiar dalej być wolontariuszem ponieważ sa to osoby które już znam, z którymi się zaprzyjaźniłem i z którymi świetnie się bawię. 

PM: Podobno faceci nie marzą tylko działają, masz jakieś plany na przyszłość?

FZ: Ma plany na przyszłość. Planuję dalej kontynuować moją obecną pracę a za rok planuję iść na studia. A tak to plany jak każda inna osoba na przyszłość. Ustatkować się, założyć kiedyś rodzinę. Tu na pewno państwa niczym nowym nie zaskoczyłem. 

PM: Z czym będziesz kojarzył Leszczynki, nie licząc szkoły?

FZ: (Śmiech) To jest dobre pytanie. To miejsce zapadło mi w sercu i w głowie na pewno z powodu szkoły i drogi do szkoły jaką musiałem przebywać. Niestety ale chyba tylko ze szkołą to miejsce będzie mi się kojarzyć i z ludźmi których poznałem i z którymi się zaprzyjaźniłem.  

PM: Serdecznie dziękuję za rozmowę i wraz z ekipą esencjagdyni.pl życzymy samych sukcesów.

FZ: Dziękuję i wzajemnie.