Potrzebne walizki!

0
328

Wojna na Ukrainie z każdym dniem przybiera na sile. Bojąc się o życie, całe rodziny opuszczają domy i szukają bezpiecznego schronienia poza granicami kraju.

Często uciekają w pośpiechu, bez niczego, albo z kilkoma rzeczami wrzuconymi do reklamówki. Dlatego pomóżmy i podzielmy się z nimi walizką lub plecakiem, w których będą mogli przechować te wszystkie niezbędne rzeczy, które otrzymają po dotarciu do Gdyni.

Uciekając przed koszmarem wojny nie ma czasu na analizowanie listy rzeczy, które trzeba spakować do torby. Bierze się to, co jest pod ręką. Uchodźcy z Ukrainy często przyjeżdżają do naszego miasta bez niczego, albo z całym dobytkiem w jednej, małej torebce lub plastikowym worku. Dlatego potem nie mają nawet gdzie spakować otrzymanych na miejscu ubrań czy zabawek dla dzieci.

Gdynianie od początku trwania wojny na Ukrainie wykazali się niezwykłą empatią i wielkim sercem. Pomagają na każdym kroku – jak tylko potrafią. Dlatego tym razem apelujemy do mieszkańców o podzielenie się z uchodźcami walizkami lub plecakami. Pamiętajmy, że powinny być one w dobrym stanie, bez uszkodzonych kółek czy urwanych rączek. Mają być sprawne, czyste i funkcjonalne.

Gdzie je dostarczać? Walizki i plecaki w dobrym stanie można przynosić do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27-31. Punkt jest czynny przez cały tydzień w godz. 10:00-18:00.

Tutaj znajduje się niezbędnik informacyjny, w dwóch wersjach językowych.

Oprac. Martyna Rodzik