Pola Nadziei 2022

0
341

W weekend na ulicach Gdyni oraz innych pomorskich miast zrobiło się żółto. Wszystko za sprawą kolejnej edycji akcji „Pola Nadziei”.

W jej ramach wolontariusze w żółtych koszulkach kwestują w szczytnym celu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby pomorskich hospicjów. Akcję można wesprzeć również online.

„Pola Nadziei na Pomorzu” to największe święto ruchu hospicyjnego. W ramach akcji hospicja z naszego regionu prowadzą wspólną zbiórkę pieniędzy na rzecz swoich podopiecznych. W wybrany weekend kwietnia datki zbierają wolontariusze, których można spotkać na ulicach, skwerach czy w parkach. Ich znak rozpoznawczy to żółte koszulki. Celem przedsięwzięcia jest jednak nie tylko zebranie środków na bieżące funkcjonowanie hospicjów, ale także promocja wolontariatu. To również okazja do tego, żeby pokazać swoją solidarność z osobami ciężko chorymi.

W tym roku w Gdyni do udziału w akcji zgłosiło się ponad 600 wolontariuszy. Wielkie kwestowanie rozpoczęło się w sobotę, 2 kwietnia. Datki zbierali wtedy dorośli wolontariusze, w tym pomorscy parlamentarzyści oraz gdyńscy radni.

Niedziela, 3 kwietnia to finał „Pól Nadziei”. Na Pomorzu zbiórki trwają w Gdyni, Gdańsku, Sopocie czy Pucku i okolicach. Tym razem z puszkami w rękach do akcji ruszyli młodzi wolontariusze.

Datki można przekazywać również online. W sieci jest prowadzona główna część zbiórki, która potrwa do 10 kwietnia. Cegiełki można wpłacać:

Do udziału w akcji przyłączyły się też pomorskie firmy i instytucje. W ich sklepach lub siedzibach znajdują się skarbonki hospicyjne. Do 10 kwietnia można wrzucać do nich datki. W Gdyni puszki udostępniono w: Kolibki Adventure Parku (ul. Bernadowska 1), przedszkolu i żłobku „Trampolina” przy ul. Wielkopolskiej 393, piekarni „Mielnik” przy ul. Gniewskiej 24 oraz piekarni-cukierni „Pellowski” przy ul. Nowowiczlińskiej (pawilon 22).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.polanadzieinapomorzu.pl.

„Pola Nadziei na Pomorzu” organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Puckie Hospicjum pw. św. ojca Pio.

Oprac. Martyna Rodzik