Parę dni na spełnienie marzenia!

0
1125

Zastanawialiście się co można zmienić w Waszej okolicy? Macie jakiś nietypowy pomysł? Może zainspiruje Was zeszłoroczny projekt z Babich Dołów?

Za sprawą ubiegłorocznej edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego pomnik samolotu TS-8 Bies będzie wyremontowany! Projekt zakładający przeprowadzenia takich prac znalazł się bowiem wśród pomysłów poddanych pod głosowanie. Symbol dzielnicy od ponad czterdziestu lat wznosi się do lotu nad Babimi Dołami, przypominając o pilotach służących w pobliskiej bazie lotniczej.

Remont naszego Biesa to szansa na przedłużenie jego historycznego życiorysu – wyjaśnia Sylwester Trzebiński, autor projektu. – Konstrukcja samolotu została dość poważnie nadgryziona zębem czasu. Przygotowując wniosek liczyłem, że środki z gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego pomogą odzyskać dawną kondycję naszego pomnika. Na Babich Dołach nie ma wielu uniwersalnych wartości, które tak jak TS-8 Bies przywołują lokalnego ducha dzielnicy.

Głosowanie pokazało, z jak dużą sympatią mieszkańcy dzielnicy odnoszą się do swojego Biesa. Jego remont poparło aż 651 osób! Projekt uplasował się na pierwszym miejscu w dzielnicowym rankingu BO 2017. Teraz przyszedł czas na wcielenie w życie zamiarów wnioskodawcy.

W Budżecie Obywatelskim zadanie zostało wycenione na blisko 85 tysięcy złotych, niewykluczone, że dodatkowe środki na remont TS-8 Bies przekażemy z gdyńskiej kasy – zapowiada Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Cieszy mnie, że wśród projektów zgłoszonych w ubiegłorocznym głosowaniu był też i ten, pokazujący jak bardzo mieszkańcy związani są ze swoją dzielnicą, jak dbają o jej historię i tożsamość. W naszym gdyńskim Budżecie Obywatelskim jest miejsce i na takie przedsięwzięcia. Można je właśnie teraz zgłaszać, bo przypomnę, że do końca lutego trwa etap składania projektów do BO 2018.

Wszystkie informacje związane z tegoroczną edycją gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie bo.gdynia.pl

 

Oprac. Paweł Musiał