Otwarcie Placu Street Workout

0
807

Choć oddano go do użytku w marcu, hucznie i widowiskowo otwarto w sobotę, 22 kwietnia. W samo południe na Placu Street Workout w Redłowie rozpoczęły się pokazy, warsztaty i bitwy, w których udział wzięło kilkadziesiąt osób.

Plac Street Workout to pomysł Antoniego Brzeskiego. Pomysł, dodajmy, zwycięski w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2015. Na ul. Kopernika w Redłowie, na polance koło placu zabaw i grillem, powstało miejsce do treningu z wagą własnego ciała. Można tu ćwiczyć m.in. pompki czy podciąganie. Z placu korzystać mogą zarówno początkujący, jak i najbardziej doświadczeni.

W sobotę, 22 kwietnia, placem zawładnęli ci drudzy. Na oficjalnym otwarciu tego wyjątkowego w Gdyni miejsca stawili się zawodnicy z Trójmiasta i… Opola. Rolę gospodarza imprezy pełnił oczywiście Antoni Brzeski, obecny był także Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

– Przygotowania do tego dnia trwały miesiąc, ostatnie dwa tygodnie to czas mocnej promocji – mówił Antoni Brzeski. – Myślę, że jest tu co najmniej sto osób! Chciałem, żeby przyszły nowe osoby, spoza środowiska. Chciałem zainteresować je tym sportem. Mieszkam niedaleko, zawsze gdy tędy przechodzę widzę że na placu ktoś ćwiczy. Mam nadzieję, że od dziś takich osób będzie jeszcze więcej.

Realizacją zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego zajmowało się Gdyńskie Centrum Sportu. Na placu korzystać można z drążków, poręczy, kół gimnastycznych, lin do wspinaczki, drabinek oraz ławeczek do ćwiczeń. Całość posadowiona jest na podłożu z piasku oraz płyt zapewniających amortyzację podczas upadku.

Oprac. Aleksandra Dylejko