Odliczanie do powstania skateparku pod estakadą

0
1334

Klimatyczny skatepark zostanie wpasowany w przestrzeń pomiędzy filary Estakady Kwiatkowskiego. To zwycięska inwestycja z Budżetu Obywatelskiego 2017.

Do zagospodarowania jest niemal 170 metrów kwadratowych, z czego skatepark będzie miał powierzchnię około 137 m2. Na miejscówkę dotrzemy od ulic Niemojewskiego oraz Drzymały. – Inwestycja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych mieszkańców Gdyni, których pasją jest jazda na rolkach, BMX czy deskorolce. Pierwszoplanową rolę grać będzie rampa o wymiarach minimum 13,05 na 6,10 metrów i wysokości 180 cm – tłumaczy dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

Elementy jezdne będą wykonane ze sklejki laminowanej wyłożone matą HPL o gr. 6 mm o nieśliskiej i wygłuszającej powierzchni. Rampa zabezpieczona będzie stalowymi barierkami. Ponadto, na obiekcie znajdować się będą elementy tzw. małej architektury: ławki, stojaki na rowery, wieszak na ubrania, tablica informacyjna z regulaminem oraz kosz na śmieci.

Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wyniosła 273.876,00 zł brutto. 28 kwietnia odbyło się otwarcie ofert. Wpłynęło ich pięć – oscylują między 245 a 318 tysięcy złotych. Obecnie trwa procedura oceny i badania ofert. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Autorem projektu jest redaktor naczelny naszego serwisu Paweł Musiał.

Źródło: gdyniasport.pl

Fot. Techramps

Oprac. Krzysiek Marecki