Nowy Przewodniczący MRMG

0
103

31 stycznia 2023 odbyła się X sesja Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni, podczas której dokonała się duża zmiana w jej składzie.

Aleksander Szkaradkiewicz, który ustąpił z funkcji przewodniczącego z powodu przystępowania do tegorocznej matura przekazał funkcję Karolowi Romanowi. Nowy Przewodniczący został wybrany bezwzględną większością, deklarując kontunuowanie działalność poprzednika i wsparcie dla gdyńskiej młodzieży.

Podczas sesji Radna Miasta Elżbieta Raczyńska, opiekunka MRMG, wyjaśniła powody cięć w układzie kursów autobusów i trolejbusów, zachęcając jednocześnie do zgłaszania w ZKM Gdynia zaobserwowanych problemów. Jak podkreśliła: „specjaliści od komunikacji miejskiej badają, sprawdzają, obserwują, szukają najlepszych rozwiązań, które zawsze można moderować”.

W dalszej części spotkania Jan Górecki przedstawił prezentację o przygotowaniach do konferencji na temat depresji – temat bardzo ważny i obecny wśród młodych. Dyskutowano także o aktywności radnych oraz dalszymi krokami w sprawie zadań Rady.

Źródło: fb MRMG

Oprac. Karol Molęda