Nowe w dzielnicach

0
905

Dąbrowa, Mały Kack, Oksywie oraz Pogórze – to dzielnice Gdyni, które już mają lub lada moment cieszyć się będą pachnącymi nowością, wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi. 

Nowa Dąbrowa
W rozpoczynającym się niebawem nowym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 będą mogli biegać po świeżo oddanej, czterotorowej bieżni sprinterskiej o długości ponad 100 metrów. Powstała w miejscu żużlowej poprzedniczki wraz z małą architekturą oraz wykonaniem nawierzchni utwardzonej z kostki brukowej i umożliwia teraz komfortowe uprawianie sportów lekkoatletycznych.

Spokojna realizacja
Nowym obiektem mogą pochwalić się także mieszkańcy Małego Kacka. Przy ul. Spokojnej powstało wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej. Wyposażone zostało w niezbędny sprzęt, tj. kosze do koszykówki i bramki oraz zyskało linie do wybranych dyscyplin sportowych. Obiekt ogrodzony został piłkochwytem.

Czas na Żeglarzy
Kompletną metamorfozę przejdzie obiekt znajdujący się przy ulicy Żeglarzy. W miejscu boiska
o nawierzchni z kostki brukowej pojawi się jego poliuretanowa bliźniaczka. Dodatkowo, wykonane zostaną betonowe obrzeża, a także nawierzchnia żwirowa. Renowacje przejdą piłkochwyty, a zupełnie nowością będą ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe.

Rewitalizacja na Pogórzu
Co więcej, w połowie października zakończy się remont obiektu przy Szkole Podstawowej nr 43. Mieszkańcy Pogórza korzystają z boiska przy ulicy Porębskiego od 2008 roku. Teraz będą mieli do dyspozycji obiekt o powierzchni 2244 m² z podbudową z przepuszczalnego dla wody podkładu elastycznego shockpad  wraz z wyłożeniem trawy syntetycznej o wysokości 50 milimetrów.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Łukasz Strzałkowski