Nie ma wymówki od czytania

0
612

Powraca największa w Polsce i na świecie akcja Czytaj PL. Jak co roku ma zamiar mocno „zamieszać” w czytelniczych statystykach. Dzięki temu projektowi, za darmo do końca listopada, możemy czytać i słuchać świetnych książek. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać aplikację Woblink.

Czytaj PL to zbiór literatury pięknej, kryminałów, reportaży, książek historycznych, powieści młodzieżowych i poradników. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie brakuje laureatów najbardziej prestiżowych nagród. Do końca listopada 12 pozycji jest dostępnych za darmo w formie e-booków, a 10 z nich – w wersji audiobooków.

W wyselekcjonowanej „dwunastce” znajdziemy między innymi „Zimowlę” Dominiki Słowik, która ukazała się pod patronatem KMLU i została wyróżniona tegorocznym Paszportem Polityki. W akcji znalazł się także zbiór reportaży „Nie ma” Mariusza Szczygła, za którą autor otrzymał Nagrodę Nike.

Fanów kryminałów i thrillerów do lektury na pewno skuszą: „Czarne morze” Karoliny Macios, „Zadra” Roberta Małeckiego, „Topiel” Jakuba Ćwieka i „Głosy z zaświatów” Remigiusza Mroza. Wśród autorów znajdziemy także: Wojtka Drewniaka, Paulinę Hendel, Mikołaja Łozińskiego, Andri Snær Magnasona, Jakuba Małeckiego i Stefanie Stahl.

W tym roku akcja opanuje internet i dotrze do setek tysięcy czytelników skupionych wokół popularnych serwisów oraz w mediach społecznościowych. W promocję angażują się również miasta, które wiedzą, jak ważne jest czytanie.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie: www.akcja.czytajpl.pl.

Organizatorami Czytaj PL są: Kraków, KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Woblink. Partnerem strategicznym jest Instytut Książki.

Oprac. Amelia Bielska