Nie będzie sal gimnastycznych w SP 20, SP 33, czy II i IX LO

1
758

Pomorska Kurator Oświaty wstrzymała realizację strategii rozwoju gdyńskiej edukacji do 2030 roku.

Decyzja Małgorzaty Bielang niestety opóźni rozbudowę kilku szkół w Gdyni i stawia pod znakiem zapytania przyszłość gimnastyki artystycznej na poziomie olimpijskim. Przedstawiony Pomorskiej Kurator Oświaty plan rozwoju gdyńskiej edukacji do 2030 roku zakładał m.in. wybudowanie kolejnych sal lekcyjnych i gimnastycznych. Jego częścią było utworzenie nowej rejonowej szkoły podstawowej w centrum oraz samodzielnego Liceum Ogólnokształcącego w dzielnicy Grabówek.

Przykładowo, zmiany dla Szkoły Podstawowej nr 14 zostały zaakceptowane przez Polski Związek Gimnastyczny. Reforma oznaczałaby możliwość nauki w klasach sportowych już od I, a nie od IV klasy szkoły podstawowej a każdy miłośnik sportu wie, jak kluczowy jest wiek młodych zawodników w kontekście wykorzystania sportowego potencjału. Decyzja pani kurator może oznaczać przerwę lub co gorsza – koniec gdyńskiej gimnastyki artystycznej na poziomie olimpijskim.

Wszystkie zaplanowane działania są jednak planowane w ujęciu strategicznym i mają zmienić Gdynię do 2030 roku. Dzisiejsza decyzja Pomorskiego Kuratorium Oświaty w żadnym stopniu nie zmienia tej strategii, ale musi zmienić harmonogram prac. Oznacza to, że niektóre inwestycje – takie jak rozbudowy sal gimnastycznych w SP 20, SP 33, czy II i IX Liceum Ogólnokształcącym będą wstrzymane do zakończenia analizy zmian przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – zaznaczył wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marta Kuniecka

1 KOMENTARZ

  1. Wiceprezydent jak dziecko zrzuca winę na innych. Czas dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za swoje nieprzemyślane decyzje. Dlaczego stawia się dobro gimnastyczek ponad dobro dzieci z innych placówek? Dlaczego Gdynia nie wyremontuje obiektu przy Władysława IV dla gimnastyczek? Dlaczego nie rozbuduje innych placówek? To jest czysta manipulacja. Próba podzielenia spoleczenstwa! Reguła dziel i rządź. SWS całkowicie mnie tym razem zaskoczyło… Wiceprezydent za swoje kłamstwa i manipulacje powinien zostać odwołany przez Prezydenta Wojciecha Szczurka, a i on powinien się wytłumaczyć dlaczego dopuścił do takiej sytuacji. Nieczysta gra, manipulacja, zrzucanie winy na innych i dezinformacja społeczeństwa…

Comments are closed.