Nagrodzeni za kreatywne projekty

0
846

Gala finałowa konkursu “Razem do zawodu” odbyła się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Autorom najciekawszych projektów wręczono podczas niej nagrody i wyróżnienia.

Uczniowie pomorskich szkół zawodowych rozwijają swoje pasje i mają ciekawe pomysły, które podobają się przedsiębiorcom. W ramach konkursu mieli za zadanie przygotować projekty rozwiązujące problem lub modyfikujące obecnie stosowanie rozwiązania w wybranej branży. W sumie do konkursu zgłosiło się 416 uczniów. Stworzyli oni 98 zespołów projektowych. Do finału zakwalifikowano 49 projektów, w których udział wzięło 208 uczestników.

Spośród gdyńskich szkół nagrodę przyznano uczniom z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w branży ICT i elektronika, która zdobyła I miejsce za projekt „Wykorzystanie rękawicy sterującej bezprzewodowo manipulatorem w celu minimalizacji zagrożenia, w warunkach szkodliwych” oraz wyróżnienie w tej kategorii za projekt „Okręt podwodny sterowany radiowo z wykorzystaniem mikrokontrolera”,

„Razem do zawodu” to konkurs adresowany do uczniów pomorskich szkół zawodowych i techników. Jego głównym celem jest wzmocnienie rozwoju gospodarczego regionu w obszarach odpowiadających lokalnym i regionalnym potrzebom rynku pracy, poprzez przygotowanie kompetentnych kadr. Ma też promować szkolnictwo zawodowe i podnosić atrakcyjność absolwentów na rynku pracy.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Witek Olejarz