Nagrody dla gdyńskich sportowców

0
184

W innych niż zazwyczaj okolicznościach przyznane zostały nagrody prezydenta za szczególne sportowe osiągnięcia w minionym roku.

 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że plany spotkania z zawodnikami na specjalnie ku temu zorganizowanej uroczystości trzeba było odłożyć na kolejny rok. Nie oznaczało to jednak przełożenia nagród prezydenta. Te tradycyjnie zostały przyznane najlepszym.

Nagrody Prezydenta Gdyni to wieloletnia tradycja, której zadaniem jest docenienie wybitnych sukcesów gdyńskich sportowców oraz zmotywowanie ich do dalszej ciężkiej pracy. Listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe trafiły do 45 zawodniczek i zawodników, 12 szkoleniowców, a także dwóch klubów.

Wyróżnieni zostali:

Dmitrij Janczylik (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) – mistrz Polski juniorów młodszych w judo w kat. do 90 kg;

Jakub Sordyl (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) – mistrz Polski juniorów młodszych w judo w kat. powyżej 90 kg oraz złoty i brązowy medalista Pucharu Europy Kadetów;

Dominika Kuźma-Ebel (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) – mistrzyni Polski młodziczek w judo kat. do 70 kg oraz brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek młodszych w kat. do 70 kg;

Marcin Guszczin (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) – wicemistrz Polski młodzików w judo w kat. do 73 kg;

Agnieszka Kaszuba (Klub Lekkoatletyczny Gdynia) – halowa mistrzyni Polski seniorów i U23 w skoku o tyczce, mistrzyni Polski do lat 23 z rezultatem 4,00 m oraz akademicka mistrzyni polski z rezultatem 3,90 m;

Olga Skolasińska (Klub Lekkoatletyczny Gdynia) – mistrzyni Polski do lat 16 w biegu na 200 m przez płotki;

Karolina Wejman (Klub Lekkoatletyczny Gdynia) – brązowa medalistka mistrzostw Polski do lat 20 w skoku o tyczce;

Olaf Piotrowski (Klub Lekkoatletyczny Gdynia) – brązowy medalista mistrzostw Polski w biegu na 110 m przez płotki;

Aleksandra Melzacka (Yacht Klub Polski Gdynia) – mistrzyni Polski w kl. 49 erFX w załodze z Kingą Łobodą z AZS Gdańsk podczas Volvo Gdynia Sailing Days;

Hanna Dzik (Yacht Klub Polski Gdynia) – mistrzyni Polski w kl. 470 podczas Volvo Gdynia Sailing Days;

Gustaw Miciński i Mateusz Gwóźdź (Yacht Klub Polski Gdynia) – mistrzowie Polski w sprincie w kl. 29 er podczas Volvo Gdynia Sailing Days;

Paulina Rutkowska (Yacht Klub Polski Gdynia) – mistrzyni Polski juniorów młodszych w kl. Optimist oraz brązowa medalistka w sprincie w kl. Optimist podczas Volvo Gdynia Sailing Days;

Jan Zamojski (Yacht Klub Polski Gdynia) – mistrz Polski juniorów młodszych w kl. Optimist;

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (Yacht Klub Polski Gdynia) – wicemistrzowie Polski w kl. 49er podczas Volvo Gdynia Sailing Days;

Alicja Tutkowska (Yacht Klub Polski Gdynia) – wicemistrzyni Polski podczas Volvo Gdynia Sailing Days oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kl. Optimist;

Szymon Kolka (Yacht Klub Polski Gdynia) – wicemistrz Polski w sprincie podczas Volvo Gdynia Sailing Days oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kl. Optimist;

Karolina Żurek i Wiktoria Ossowska (Yacht Klub Polski Gdynia) – brązowe medalistki Mistrzostw Polski w sprincie w kl. 49 erFX podczas Volvo Gdynia Sailing Days;

Filip Ciszkiewicz (Miejski Klub Żeglarski Arka) – wicemistrz Europy w kl. Laser Radial;

Maria Suchocka (Miejski Klub Żeglarski Arka) – wicemistrzyni Polski w sprincie oraz brązowa medalistka Pucharu Europy w kl. LAS – 4,7;

Jakub Wiedenheft (Miejski Klub Żeglarski Arka) – zdobywca Pucharu Europy w kl. Laser LAR M

Janina Dmochowska (Miejski Klub Żeglarski Arka) – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w sprincie w klasie LAS – 4,7;

Kinga Brzóska (Miejski Klub Żeglarski Arka) – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek, Mistrzostwa Polski w sprincie Juniorek oraz Pucharu Europy w kl. LAR;

Piotr Trella (Miejski Klub Żeglarski Arka) – wicemistrz Polski młodzików w kl. OPEN SKIFF;

Adam Zdybel (Klub Sportowy Delfin Gdynia) – mistrz Polski juniorów 15-letnich na 100 m, 200 m oraz 400 m stylem dowolnym;

Krzysztof Zieliński (Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zorza) – mistrz Polski do lat 16 w biegu na 2000 m;

Agnieszka Ellward (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia) – mistrzyni Polski podczas 64. Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 3000 m oraz chodzie na 50 km w trakcie Mistrzostw Polski, wicemistrzyni Polski w chodzie sportowym na 20 km oraz brązowa medalistka podczas 96. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce;

Kacper Maciejewski (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia) – halowy mistrz Polski do lat 18 oraz wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży;

Barbara Czereśniowska (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia) – brązowa medalistka podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji karabin sportowy 3×30 strzałów;

Aniela Sobieszczyk (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia) – brązowa medalistka podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji pistolet pneumatyczny 50 strzałów;

Lena Jachimek (Klub Sportowy Badminton School) – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek;

Dominika Cuper-Przybylska (Klub Sportowy Maximus) – mistrzyni Polski seniorów w kickboxingu w formule lightcontact w kat. powyżej 70 kg oraz brązowa medalistka w formule pointfighting w kat. powyżej 70 kg;

Wiktoria Wójtowicz (Klub Sportowy Maximus) – mistrzyni Polski juniorów w kickboxingu w formule pointfighting w kat. do 70 kg oraz brązowa medalistka w formule lightcontact w kat. do 70 kg;

Benjamin Wołodko (Klub Sportowy Maximus) – brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w kickboxingu w formule lightcontact oraz pointfighting w kat. do 69 kg;

Jakub Czupryniak (Klub Sportowy Maximus) – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w kickboxingu w formule pointfighting w kat. do 84 kg;

Maksymilian Murszewski (Shaolin Kung Fu Gdynia) – potrójny mistrz Polski Wushu;

Miłosz Legutko (Shaolin Kung Fu Gdynia) – mistrz i podwójny wicemistrz Polski Wushu (9-11 lat);

Jakub Dziecielski (Shaolin Kung Fu Gdynia) – brązowy medalista podczas XXVI Mistrzostw Polski Wushu w Warszawie (15-17 lat);

Wiktoria Brzozowska (Shaolin Kung Fu Gdynia) – mistrzyni Polski Wushu (dzieci);

Patryk Brzozowski (Shaolin Kung Fu Gdynia) – złoty, srebrny i brązowy medalista podczas XXVI Mistrzostw Polski Wushu w Warszawie (9-11 lat);

Wojciech Borys (Shaolin Kung Fu Gdynia) – mistrz Polski Wushu (9-11 lat);

Krystian Trepczyk (Uczniowski Klub Sportowy Gromik) – mistrz Polski w pięcioboju nowoczesnym do lat 12;

Izabela Towarnicka – brązowa medalistka XIX Zimowych Igrzysk Głuchych w rywalizacji drużynowej;

Szkoleniowcy:

Andrzej Jasiński (Uczniowski Klub Sportowy Galeon)

Bogusława Klimaszewska (Klub Lekkoatletyczny Gdynia)

Przemysłwa Struś (Yacht Klub Polski Gdynia)

Dariusz Dołęga (Yacht Klub Polski Gdynia)

Andrzej Lutomski (Miejski Klub Żeglarski Arka)

Przemysław Czoków (Klub Sportowy Delfin Gdynia)

Renata Walendziak (Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zorza)

Paweł Piskulski (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia)

Łukasz Komar (KS Badminton School)

Piotr Kohnke (Klub Sportowy Maximus)

Krzysztof Brzozowski (Shaolin Kung Fu Gdynia)

Jan Szymczuk (Uczniowski Klub Sportowy Gromik)

Oraz trzy zespoły:

Gdyński Klub Koszykówki Arka Gdynia – mistrzowie Polski do lat 20;

Gdyński Klub Koszykówki Arka Gdynia – brązowi medaliści mistrzostw Polski do lat 18;

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gdynia (juniorki młodsze) – brązowe medalistki mistrzostw Polski juniorek.

Oprac. Amelia Bielska