Nagroda Prezydenta RP dla „Kurtyny”

0
405

Wielkie wyróżnienie dla Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermana „Kurtyna” w Gdyni. Nagrodę Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii „Dzieło – przedsięwzięcie, projekt” z rąk Andrzeja Dudy odebrali twórcy „Kurtyny”, Małgorzata i Jarosław Szydłakowie. 

Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermana „Kurtyna” w Gdyni ma już 8 lat. Gromadzi ludzi teatru, amatorów z Polski i zagranicy, inspirowanych wartości ewangelicznymi. Jest największym przeglądem teatrów amatorskich północnej Polski, prowadzonym przez Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku. Przegląd promuje aktywność artystyczną m.in. młodzieży, osób z niepełnosprawnościami, stanowi także element pracy z osobami wychodzącymi z kryzysu, np. bezdomności albo po stracie.

Nagroda główna dla „Kurtyny”

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy laureatem nagrody głównej w kategorii „Dzieło przedsięwzięcie, projekt” został Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermana „Kurtyna” w Gdyni. Nagrodę z rąk prezydenta odebrali Małgorzata i Jarosław Szydłakowie z zarządu stowarzyszenia Katolickie Centrum kultury w Gdyni Małym Kacku.

Oprac. Małgorzata Trasna