Nagroda dla III LO

0
916

Trójka zdobyła Nagrodę Pomorską “Gryf Gospodarczy 2019” i została uznana POMORSKIM LIDEREM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI MŁODZIEŻOWEJ.

Na sukces gdyńskiego liceum złożyły się osiągnięcia przedsiębiorczych uczniów oraz ich nie mniej przedsiębiorczych nauczycieli w zakresie m.in.:-realizacji wspólnie z uczelniami oraz podmiotami gospodarczymi projektów naukowo-badawczych (np.: projekt kosmiczny 3SAT, prace badawcze z biologii, biotechnologii, chemii , fizyki i geografii), -organizacji licznych międzynarodowych projektów edukacyjnych UE (np. Socrates-Comenius, Erasmus+), -a także bardzo licznych akcji charytatywnych oraz akcji na rzecz instytucji charytatywnych (np. hospicja, PCK, WOŚP, Konkurs “8 Wspaniałych”), -olimpiad i konkursów naukowych (w tym m.in. Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiady Przedsiębiorczości), -tworzenia i funkcjonowania szkolnych miniprzedsiębiorstw, -prowadzenia od 1992 roku edukacji ekonomicznej uczniów (klasy “ekonomiczne”), -działalności klubu debat szkolnych, -inicjatywy i organizacji od wielu lat regionalnych i ogólnopolskich przedsięwzięć dla uczniów z Gdyni, Pomorza oraz innych regionów Polski (m.in.: konferencje: TRIMAT /matematyczna/, TRIMUN /obrady uczniów na wzór sesji ONZ prowadzone w j.ang./, warsztaty matematyczne dla stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, zawody ogólnopolskie i regionalne olimpiad, konkursów naukowych oraz przedmiotowych), -a także nadzwyczajnej aktywności samorządu uczniów.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy przyznawana jest od 2000r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Celem konkursu jest prezentacja i promocja pomorskich firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu.

Źródło: www szkoły

Oprac. Marta Kuniecka