Mówili w konkursie

0
1195

Maciej Kurkowski z III LO w Gdyni został uznany najlepszym mówcą spośród licealistów podczas IV Konkursu Mów Prawniczych w Uczelni Kwiatkowskiego. 

Drugie miejsce przypadło Julii Murawskiej z I LO Gdańsk, a m-ce Adamowi Sobinie z tej samego liceum. Jury przyznało również dwa wyróżnienia: dla Marceliny Peek z II LO Gdynia i Marka Barbarewicza z XIV LO Gdynia. Laur w panelu studenckim jury przyznało Luizie Stromskiej z WSAiB.

Przyszli prawnicy mierzyli się z kazusami z zakresu prawa cywilnego i karnego, jako oskarżyciele posiłkowi lub obrońcy. Oceniali ich praktycy prawa: Sławomir Rybicki – Senator RP, dr Leszek Mering, Sędzia Sąd Okręgowy w Gdańsku, Wojciech Grochowiecki, radca prawny, wicedziekan Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku, Marek Karczmarzyk, adwokat, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku, dr Roman Olszewski, adwokat (Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku) oraz dr Paweł Chyc, dziekan WPiA WSAiB, przewodniczący jury.

W konkursie udział wzięli licealiści z I LO Gdańsk, I LO Wejherowo, II LO Gdynia, III LO Gdynia, 4LO Gdańsk, Samorząd Uczniowski IXLO w Gdyni, XLO Gdynia, XIV LO Gdynia i XIV Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku.

Źródło: facebook WSAiB

Oprac. Marcin Kieleński