Młodzi ochronią środowisko

0
1030

Niezwykłych gości przyjmuje w tym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 12 z Gdyni.

W ramach programu Erasmus+ i projektu „Stop climate change – together Europe achieves more” goszczą u nich uczniowie z pięciu europejskich szkół z Chorwacji, Grecji, Holandii, Litwy i Włoch. Podczas kilkudniowej wizyty czeka ich szereg aktywności związanych z ochroną klimatu i środowiska. Jednym z nich było spotkanie w Urzędzie Miasta Gdyni z przewodniczącą Rady Miasta Joanną Zielińską i radnym Lechosławem Dzierżakiem, którzy opowiedzieli o proekologicznych działaniach podejmowanych w mieście.

Celem spotkania w Urzędzie Miasta było pokazanie gościom z pięciu europejskich krajów, jak Gdynia dba o środowisko. Podczas rozmowy Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta oraz radny Lechosław Dzierżak opowiadali m.in. o transporcie publicznym, sieci trolejbusów, nowoczesnych niskoemisyjnych autobusach, a także zachęcaniu mieszkańców do korzystania z rowerów czy o systemie roweru metropolitalnego MEVO.

Przedstawiciele gdyńskiego magistratu opowiadali też o działaniach miasta związanych z pojawiającym się jesienią i zimą problemem smogu. Oprócz termomodernizacji budynków i dofinansowaniach na wymianę pieców, mówili także o programie edukacyjnym, w ramach którego młodzież uczy się o korzyściach związanych z metodą palenia w piecu „od góry”.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Krzysiek Marecki