Mikołajkowa parada dojechała do Gdyni

0
225

Mikołaje, elfy i śnieżynki na ryczących motocyklach i quadach, jadący w szczytnym celu – taka była tegoroczna edycja “Mikołajów na motocyklach”!

Corocznej tradycji stało się zadość – “Mikołaje na motocyklach” przejechali przez Trójmiasto i dotarli do Gdyni! Ta największa w Polsce mikołajkowa parada motocyklowa, organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe już po raz 21., na stałe już wpisała się w świąteczny kalendarz Pomorza. Motocykliści, przebrani za mikołaje, elfy i śnieżynki ruszyli w liczącą 26 kilometrów trasę z Gdańska przez Sopot do Gdyni jak zawsze w szczytnym celu. Warto podkreślić, że to wydarzenie jest nie tylko akcją z serca, niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym, ale również niezwykłą atrakcją dla najmłodszych mieszkańców Trójmiasta, którzy razem z dorosłymi przychodzą zobaczyć barwny korowód. W Gdyni tegoroczny przejazd cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zgromadził wśród trasy tysiące dorosłych i dzieci.

Z Gdańska do Gdyni

W tym roku, inaczej jak rok temu, parada wystartowała ze stolicy Pomorza. Motocykle ruszyły w drogę o godzinie 11:00 spod stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Po przejechaniu ulic Marynarki Polskiej i Jana z Kolna, kolorowa kawalkada motocykli ruszyła w kierunku Gdyni głównymi arteriami Trójmiasta: alejami Zwycięstwa i Grunwaldzką w Gdańsku, następnie al. Niepodległości w Sopocie i Zwycięstwa w Gdyni. W naszym mieście Mikołaje przejechali ulicą Świętojańską wprost do mety, która znajdowała się na wysokości gdyńskiego Akwarium, na skwerze Kościuszki. Tam odbyły się: oficjalne zakończenie parady, spotkanie z motocyklistami i mały program artystyczny.

Zbiórka pieniędzy wsparta internetową zrzutką

Tegoroczna, 21. edycja mikołajkowej parady motocyklowej przebiega pod hasłem zbiórki pieniędzy, które przeznaczona zostaną na zakup ciepłych posiłków oraz świątecznych paczek dla dzieci i młodzieży z pomorskich domów dziecka, szpitali, a także ośrodków szkolno-wychowawczych. W tym celu każdy uczestnik parady – by wziąć w niej udział – musiał wykupić cegiełkę o wartości minimum 40 zł. Tegoroczną akcję charytatywną wspierają także licytacje w mediach społecznościowych organizatora parady, czyli Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, a także zbiórka na portalu zrzutka.pl. Stan uzbieranych tu środków na godzinę 14:30 w niedzielę, 3 grudnia, wynosił już ponad 31 tys. zł!

Rok temu “Mikołaje na motocyklach” zebrali ok. 120 tys. zł dla trójmiejskich dzieci. Ile środków zostanie uzbieranych w tym roku? Przekonamy się już wkrótce! Możecie dołączyć do akcji, wspierając licytacje w mediach społecznościowych dołączając do oficjalnej grupy licytacyjnej “Mikołaje na motoryckach” na Facebooku.

Oprac. Marek Lutowski