Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

0
920

Szkoła Podstawowa nr 29 zaprasza do Międzyszkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Prace należy składać do 6 grudnia 2021 roku.

Celem konkursu jest między innymi zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych oraz integracja wspólnoty rodzinnej – szopka może być wykonana z pomocą członków rodziny.

Każdy uczestnik lub zespół, powinien dostarczyć jedną pracę przestrzenną, wcześniej niepublikowaną, na podstawie nie mniejszej niż 25cm x 25cm i nie większej niż 50cm x 50cm, wykonaną z dowolnego tworzywa, przy czym zaleca się wykonywanie szopek z materiałów trwałych i naturalnych: sznurków jutowych, lnu, roślin, masy solnej, gliny, tektury, słomy, drewna itp. Technika wykonania pracy dowolna. Wszystkie elementy szopki powinny być wykonane własnoręcznie. Praca musi być stabilna.

Prace, wraz z kompletem dokumentów, należy składać w budynku SP29 na ul. Ściegiennego 8 do dnia 6 grudnia 2021 roku. Finał konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 11 grudnia 2021 roku w SP 29 o godz. 11.00. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową zostanie zorganizowana wystawa wszystkich szopek w kościele pw. Świętego Józefa na ul. Ramułta 13 wraz z uroczystym połączona z Koncertem Bożonarodzeniowym 12 grudnia 2021 roku o godzinie 16.30.

Regulamin do pobrania [ TUTAJ ]

Oprac. Paweł Musiał