Maraton MTB już w najbliższy weekend 🗓

0
824

Historia 7R CST MTB Gdynia Maratonu sięga 2005 roku. Oznacza to, że gdyński maraton XCM odbędzie się nad morzem w najbliższą niedzielę już po raz piętnasty.

W tym roku po raz drugi zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów, U23 i Elity na dystansie 90 km. Po raz pierwszy nie tylko wytypowany zostanie mistrz Polski wśród zawodowców, ale również amatorzy będą mogli sprawdzić się w tej formule, specjalnie przygotowanej dla nich kategorii. Maraton w Gdyni nie tylko przyciąga zawodników i wprawionych kolarzy górskich ale jest też dedykowany również dla całych rodzin. Przygotowano różne warianty tras, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje kolarskie umiejętności.

Trasa wyścigów tradycyjnie prowadzi urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy będą mieć okazję rywalizować m.in. na terenie rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Strome zjazdy oraz podjazdy wymagające dużego wysiłku – gwarantowane! Suma przewyższeń do pokonania przez zawodników na pętli 45 km wynosi 1100 metrów!

Rejestracja: https://mtbgdyniamaraton.pl/page/18

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled aktywnie miasto