Mały Kack: City Trail 🗓

0
411

W niedzielę 12 lutego na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni odbędzie się czwarty bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2022/2023.

Najbliższa edycja odbędzie się w Gdyni Małym Kacku. Elektroniczne zapisy kończą się w środę, 8 lutego, lecz rejestracja będzie możliwa również na miejscu w biurze zawodów.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule Grand Prix. Oznacza to, że dopiero po zakończeniu edycji (w marcu) będą znane końcowe rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej – zarówno OPEN, jak i w kategoriach wiekowych.

Na trójmiejskich trasach dwa razy zwyciężał Adam Głogowski i to on jest najbliżej wygranej w końcowej klasyfikacji. W rywalizacji kobiet sytuacja wygląda bardzo podobnie – dwa razy wygrywała Monika Dubiella, zatem do końcowego sukcesu brakuje jej już tylko jednego zwycięstwa. Oboje nie mogą jednak jeszcze osiąść na laurach, bowiem mający na koncie po jednej wygranej – Daniel Marszk i Marta Łagownik są w stanie przeszkodzić liderom w końcowym zwycięstwie.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Poza Trójmiastem biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Olsztynie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Organizatorem CITY TRAIL jest Fundacja Krok do Natury.

Harmonogram wydarzenia:
· godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów,
· godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m),
· godz. 9:50 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m),
· godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m),
· godz. 10:10 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km),
· godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego,
· godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km.

Oprac. Karol Molęda

Scheduled aktywnie biegi Mały Kack