Leszczynki: Teatr plenerowy 🗓

0
411

Rada Dzielnicy Leszczynki zaprasza 2 września (sobota) na spektakle plenerowe dla dzieci oraz dorosłych. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 29 na ul. Ściegiennego 8.

O godzinie 15.00 – spektakl dla dzieci SZKOLNE PRZYGODY TOSI I PLASTUSIA na podstawie książki “Plastusiowy Pamiętnik” Marii Kownackiej

“Szkolne przygody Tosi i Plastusia” to spektakl teatralny dla najmłodszych, ale i starszym zakręci się w oku łezka na widok sympatycznego ludzika, którego pamiętają ze swych dziecięcych lat. Na scenie pojawią się oczywiście Tosia i Plastuś, a także przybory z piórnika, w którym Plastuś przecież mieszkał i z którego lokatorami się przyjaźnił. Będzie również straszny Kałamarz, z którym Plastuś stoczy pojedynek, Pan od Rachunków (uwaga! może niespodzianie wyrwać do odpowiedzi, więc lepiej powtórzyć tabliczkę mnożenia), czy niegrzeczny Witek. Wyjątkowo z Plastusiem będzie można pośpiewać, bo adaptacja wzbogacona jest o autorskie piosenki. Tak więc niektórzy raz jeszcze, a inni po raz pierwszy będą mogli zobaczyć jak wyglądało szkolne życie, kiedy nasze babcie nosiły fartuszki i używały do pisania stalówek.

Bajka przeznaczona dla dzieci od 3 do 9 lat. Czas trwania 50 min

O godzinie 20.00 – koncert „ONAiONI”

Trójka młodych, utalentowanych aktorów, absolwentów prestiżowego Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni, a także uzdolniony akompaniator oraz piosenki na których wychowywało się kilka pokoleń Polaków. „ONAiONI” to wyjątkowy koncert przygotowany przez Fundację Teatru Czwarte Miasto specjalnie dla Was. Program z utworami min.: Hanny Banaszak, Hey, Maanamu, Maryli Rodowicz, Kuby Badacha, Myslovitz, Czesława Niemena oraz Zbigniewa Wodeckiego oprawiony jest zabawnym komentarzem – pojawią się ciekawostki na temat piosenek i historie z nimi związane.

Projekt sfinansowany z Rady Dzielnicy Gdynia Leszczynki

Oprac. Karol Molęda

Scheduled kulturalnie Leszczynki