Leszczynki: Koło Seniora

0
733

W czwartek 13 października oficjalnie rozpoczęło funkcjonowanie Koło Seniora w dzielnicy Leszczynki.

Dojrzali mieszkańcy będą mogli spotykać się i dzielić wspólne pasje w budynku Klubu Terapii Zajęciowej „Busola” przy ul. Opata Hackiego 17 a.

Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

Takiej okazji nie było od kilku lat. Dzięki inicjatywie leszczyńskich seniorów – pani Krysi i Pana Irka, Rady Dzielnicy Leszczynki oraz współpracy Centrum Aktywności Seniora i gdyńskiego MOPSu uruchomiliśmy nowy klub – „Koło Seniora Leszczynki”. – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Cieszę się razem z seniorami z Leszczynek. Szczególne podziękowania dla Pawła Musiała i Łukasza Strzałkowskiego z Zarządu Dzielnicy, którzy konsekwentnie zabiegali o utworzenie tego miejsca oraz pani Bożeny Zglińskiej, która spięła całość tego niełatwego przedsięwzięcia – podkreśla wiceprezydent.

W spotkaniu inaugurującym wzięli udział pomysłodawcy tej inicjatywy, Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. Innowacji, zarząd i radni z Rady Dzielnicy Leszczynki, Bożena Zglińska, dyrektorka Centrum Aktywności Seniora w Gdyni, a przede wszystkim licznie przybyli seniorzy i przedstawiciele innych klubów z całej Gdyni. Otwarcie uświetnił występ zespołu BIM BAM, a serdeczna atmosfera udzieliła się wszystkim gościom.

W ubiegłym roku pani Krystyna i Pan Ireneusz podczas sesji Rady Dzielnicy zaproponowali stworzenie miejsca, w którym mogliby się spotykać seniorzy z Leszczynek. Wspólnie z Pawłem Musiałem, wiceprzewodniczącym Zarządu Dzielnicy Leszczynki obiecaliśmy wsparcie i pomoc w realizacji tej wyjątkowej inicjatywy. Dziś możemy ogłosić, że się udało. Przy pomocy jednostek miejskich Centrum Aktywności Seniora i gdyńskiego MOPSu nasz dzielnicowy klub oficjalnie został otwarty – podsumowuje Łukasz Strzałkowski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Leszczynki.

Rada Dzielnicy Leszczynki wspólnie zadecydowała o przekazaniu na ten cel środków z ubiegłorocznego oraz tegorocznego budżetu, łącznie to około 20 tysięcy złotych.

Koło seniorów działać będzie w każdy czwartek w godz.16:00-20:00, w jego progi zaproszeni są wszyscy seniora, który będą chcieli wspólnie spędzić czas. Klub mieści się przy ulicy Opata Hackiego 17 a. Projekt sfinansowany został z budżetu Rady Dzielnicy Leszczynki. Klub to nie tylko punkt stacjonarny, jego działalność przewiduje także wycieczki czy wyjścia do instytucji kultury.

Już we wtorek 25 października odbędzie się wycieczka do Tuchomia koło Gdyni. Autokar wyruszy spod siedziby Rady Dzielnicy Leszczynki na ul. Opata Hackiego 13 o godzinie 9:30. Na miejscu zaplanowano spacery z grzybobraniem, muzykę i potańcówkę, gry planszowe, poczęstunek w formie obiadu i słodki deser. Powrót do Gdyni około godziny 16.00.
Liczba miejsc ograniczona, a zapisy telefonicznie pod nr. tel. 505 090 396 przyjmuję pani Krystyna Kaczmarowska.

Oprac. Karol Molęda