Kurtyna 2020 🗓

0
850

W dniach 22-28 listopada odbędzie się 5 edycja Kurtyny przeglądu teatrów amatorskich imienia Marka Hermanna.

Piąta edycja festiwalu będzie inna niż zwykła ze względu na koronawirusa.
Ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiczną organizacja festiwalu ulegała zmianom. Po wielu dyskusjach o jubileuszowe Kurtyny pięciolecia zawalczą dotychczasowi zdobywcy złotych, srebrnych i brązowych Kurtyn z minionych czterech edycji Przeglądu oraz spektakle nagrodzone w minionych latach nagrodę publiczności., srebrnych i brązowych Kurtyn z minionych czterech edycji.

Tym razem organizatorzy zamiast budować w kościele pw.Chrystusa Króla w Gdyni scenę i potężne jej zaplecze, garderoby i inne elementy oraz montować tony osprzętu do światła i dźwięku musieli szybko wybudować bezpieczne studio a nawet dwa studia Kurtyny oraz zainwestować w profesjonalny sprzęt do nagrań i ich obróbki oraz do transmisji jak również nauczyć się szybko nowych dla ich technik.

Festiwal jest pod patronatem min. Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Ten festiwal organizuje Stowarzyszenie Stowarzyszenie „Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku”, które powstało , by wspierać rozwój każdego człowieka, zwłaszcza tego, znajdującego się w trudnej sytuacji, wykluczonego społecznie, niepełnosprawnego oraz zagubionego we współczesnym świecie. Działa ono na rzecz indywidualnych osób, ale również całych rodzin – pomaga odnaleźć w życiu wartości i cele, które nadadzą mu sens.

Oprócz organizowania festiwalu kurtyna organizują wydarzenia teatralne, warsztaty i festiwale artystyczne, wspierają rozwój kultury i sztuki, prowadzą kluby dyskusyjne, bibliotekę oraz czytelnię. Pokazują, że warto rozwijać swoje pasje i talenty, a udział w wydarzeniach kulturalnych mocno ten rozwój wspiera.

Tworzą miejsce, które sprzyja budowaniu wartości i własnego „ja”, w którym zagubiony człowiek ma szansę odnaleźć swoją drogę w życiu i poczuć się spełniony. Obcowanie z kulturą i sztuką to ważna część w życiu człowieka – wpływa na jego empatię, rozwój emocjonalny, kształtuje charakter. Celem Katolickiego Amatorskiego Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku jest podejmowanie wszelkich działań, mających na celu aktywizację kulturalną społeczności oraz krzewienie zamiłowania do sztuki w każdym człowieku.
Poza festiwalem „Kurtyna” organizują oni: przedsięwzięcia współfinansowane ze środków publicznych to www.kurtynamalykack.pl www.pustanoc.pl i www.manufakturateatralna.pl Założycielskim celem Stowarzyszenia jest budowa Centrum Kultury Katolickiej w Gdyni wraz z zapleczem formacyjno-konferencyjnym. Swoje cele realizujemy przy współpracy z Parafią Rzymsko – Katolicką pod wezwaniem Chrystusa Króla w Gdyni. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Stowarzyszenia www.kackmalykack.pl

Festiwal jest pod patronatem min. Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Zapraszamy na Kurtynę w dniach 22-28 listopada.

Oprac. Joanna Szymańska

od do
Scheduled dzielnica kulturalnie Mały Kack