Konkurs Szwecja z klasą

0
788

Klasa I a z Gimnazjum nr 4 w Gdyni wraz z opiekunkami panią Martą Banaszak oraz Ireną Matczak postanowiła wziąć udział w VI już edycji „Konkursu Szwecja z klasą” organizowanego przez Biuro Podróży Stena Line.

Konkurs dedykowany gimnazjalistom cieszy się niesłabnącym powodzeniem w całej Polsce. Docenia u młodych kreatywność, oryginalność, integrację i naukę przez zabawę.

W tym roku zadaniem zespołu/ klasy było przygotowanie jako pracy konkursowej krótkiego, nieprzekraczającego trzy i pół minuty filmiku przedstawiającego proces powstawania oraz degustację oryginalnego szwedzkiego dania – köttbullary czyli szwedzkich klopsików. Zanim drużyna przystąpiła do realizacji filmiku musiała przygotować autorski przepis na tą potrawę, wymyślić kreatywną nazwę, napisać oryginalny scenariusz i bagatela nakręcić oraz zmontować film. W mojej ocenie udało się im to znakomicie. Pierwszy etap rywalizacji polega na udostępnianiu filmów. Ale konkurencja jest silna. Na konkurs przesłano blisko 50 filmów. Tylko 10 prac z największą liczbą udostępnień będzie ocenianych przez jurorów i zawalczy o fantastyczne nagrody. Zwycięska klasa może liczyć na całkowicie darmowy 2-dniowy rejs do Karlskrony, który oprócz klasowej integracji, pozwoli młodym ludziom dowiedzieć się więcej na temat szwedzkiej kultury, języka a także edukacji.

Obejrzyjmy proszę dzieło klasy I a lajkujmy i udostępniajmy niech marzenie dzieciaków o podróży do Szwecji ma szansę spełnić się. Aby pomóc trzeba wejść na stronę Szwecja z klasą oraz udostępnić filmik pt.: Klopsy a’la chude, blade autorstwa klasy I a z Gimnazjum nr 4

Uczniowie Gimnazjum już raz znaleźli się w czołówce konkursu. W 2013 roku klasa II a w konkursie pt. „Nakręć się na Szwecję” zajęła II miejsce i odbyła fantastyczną podróż do Szwecji.

Poniżej filmik z 2013 r.

Oprac. Małgorzata Balsewicz