Kino – Witomino 🗓

0
1185

Już niedługo do Witomina-Radiostacji, na teren starych kortów (ul. Nauczycielska) zawita kino plenerowe. Zanim tak się jednak stanie, Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na wspólne przygotowanie odpowiedniego nagłośnienia oraz… ekranu. W piątek, 8 września od godz. 15 każdy mieszkaniec dzielnicy może włączyć się drobne prace adaptacyjne, a przy okazji spotkać przy sąsiedzkim grillu.

Plenerowe „Kino – Witomino, czyli filmy na kortach” to jedno z działań integrujących społeczność Witomina-Radiostacji towarzyszących projektowi rewitalizacji dzielnicy.

– Choć tegoroczne lato nie rozpieszczało nas pogodą, liczymy na kilka ciepłych dni we wrześniu – zachęca Agnieszka Jurecka z Laboratorium Innowacji Społecznych, koordynującego projekt rewitalizacji w Gdyni. – Jednym z naszych celów jest, aby krok po kroku odzyskiwać dla mieszkańców Witomina miejsca z potencjałem, takie, które w przyszłości mogą łączyć ludzi po pracy i szkole. Początek roku szkolnego to doskonały moment na integrację.

Teren pod kino plenerowe przygotowali już pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni. Krzaki zostały usunięte, zadbano też o ścięcie trawy. Urokliwy zakątek czeka już tylko na ludzi, którzy wspólnie go ożywią. Aby projekcje były możliwe trzeba jedynie pomalować jeszcze na biało stojący tam mur.

Co i kiedy będzie można zobaczyć w Kinie-Witominie jako pierwsze, zostanie ogłoszone już niebawem. Premierowy seans jest przygotowywany w partnerstwie z festiwalem Docs Agains Gravity. Można się zatem spodziewać naprawdę ciekawych propozycji.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled dzielnica Witomino