Karwiny: konkurs na świąteczny balkon

0
707

Rada Dzielnicy Karwiny zaprasza mieszkańców Karwin do udziału w konkursie na najpiękniej przystrojony balkon. Do 21 grudnia można zgłaszać swoje świąteczne aranżacje, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie ?

1. Zapoznać się z regulaminem i pobrać formularz.
2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go na jeden z trzech sposobów:
– drogą elektroniczną – na adres e-mail: rada.karwiny@gdynia.pl;
– zgłosić telefonicznie – pod numerem tel. 58 629 24 13 w dniach i godzinach urzędowania biura Rady Dzielnicy;
– osobiście, w reżimie sanitarnym na portierni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Staffa 10.

Komisja konkursowa oceniać będzie najpiękniejsze balkony jeszcze przed Bożym Narodzeniem, 23 grudnia o godzinie 16:00 wyruszy na świąteczny spacer, podczas którego obejrzy wszystkie aranżacje zgłoszone na Karwinach. Tego dnia balkony powinny błyszczeć światełkami, aż do godziny 21:00, w miarę możliwości zostaną one sfotografowane.

Konkurs “Świąteczny balkon na Karwinach” organizujemy po raz pierwszy. Pomysł zrodził się na jednej z sesji i wielu radnym od razu się spodobał – to było rok temu, kiedy nikt z nas koronawirusem jeszcze nie musiał się martwić. W międzyczasie wiele naszych projektów i wydarzeń zmuszeni byliśmy odwołać. Konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę, bo nie wymaga kontaktów społecznych, balkony będziemy oglądać z zewnątrz budynków, nie wchodząc do mieszkań – mówi Sylwia Czaja, wiceprzewodnicząca zarządu Rady Dzielnicy Karwiny. – Wiemy, że wielu mieszkańców już od lat przystraja świątecznie swoje balkony i jest to bardzo przyjemny widok. Mamy nadzieję zachęcić uczestników do kreatywności, a także chcemy ją wyróżnić i docenić – stąd konkurs z nagrodami. Jeśli projekt spodoba się mieszkańcom, za rok może pojawi się znowu, a kto wie, może zorganizujemy także inne podobne propozycje – podkreśla wiceprzewodnicząca.

Na właścicieli trzech najpiękniej przystrojonych balkonów czekają atrakcyjne nagrody w postaci opasek Xiaomi Mi Band 5 – z funkcją liczenia kroków, trybami sportowymi i monitorowaniem tętna, snu itp. Ogłoszenie wyników odbędzie się 29 grudnia na profilu fb Rady Dzielnicy Karwiny.

Oprac. Amelia Bielska