Jest rekord!

0
933

Około 370 wniosków zostało złożonych do Budżetu Obywatelskiego 2021. Chociaż trwa jeszcze wprowadzanie do systemu projektów złożonych w formie papierowej, to już wiadomo, że to będzie rekordowa liczba nadesłanych pomysłów!

 

Składanie projektów do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 trwało prawie miesiąc – rozpoczęło się 25 stycznia i zakończyło o godz. 23.59 w poniedziałek, 22 lutego. Gdynianki i gdynianie składali projekty dzielnicowe małe i duże, a także projekty miejskie. Pomysły mogły dotyczyć m.in. zarówno inwestycji, jak i organizacji wydarzeń. Specjalną kategorią tematyczną jest Klimatyczny Budżet Obywatelski, czyli wydzielona pula środków na realizację projektów, które mają przyczyniać się do ochrony klimatu i środowiska. Na realizację pomysłów, które w czerwcowym głosowaniu zdobędą największe poparcie, w budżecie miasta zarezerwowano ponad 11 milionów złotych.

Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

Gdynianki i gdynianie praktycznie do ostatniej chwili składali wnioski. Dosłownie, bo ostatni wpłynął na trzy sekundy przed zamknięciem elektronicznego systemu obsługi projektów. To wielka radość widzieć, że mimo trudnych warunków pandemicznych, mieszkańcy mają w sobie masę pomysłów i zaangażowania do tego, by zmieniać nasze miasto na lepsze. Dziękujemy wszystkim. Już nie możemy doczekać się ogłoszenia listy projektów, które trafią pod głosowanie – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Lista projektów dopuszczonych do głosowania ogłoszona zostanie do 26 maja. Głosowanie potrwa od 7 do 21 czerwca. Kilka dni później – ogłoszenie wyników.

Oprac. Łukasz Strzałkowski