IV Święto Hal Targowych 🗓

0
1177

29 września Hale Targowe w Gdyni ukażą swoje nowe oblicze. Temat przewodni wydarzenia „Hale odnowa” zachęca do detektywistycznych wręcz poszukiwań podczas spaceru architektoniczno – historycznego, który pozwoli odkryć niezwykłą historię budowy hal.

Obiekt zaskoczy detalem, skrytym pod sklepieniem budowli, będącej unikatowym elementem w modernistycznym rodowodzie miasta. Podczas święta hale zaproszą do eksploracji  tajemniczych przestrzeni pod halą płaską, gdzie snute będą opowieści za pomocą multimedialnego przekazu, z narracją i muzyką w tle. Atrakcja przybliży barwny okres lat 30 i  powojenne dzieje prosperity obiektu – wówczas gdyńskiego „okna na świat”.

Tegoroczne Święto Hal to również okazja do wspólnej zabawy z udziałem kupców w specjalnie przygotowanej grze miejskiej. Najnowsze trendy kulinarne i nowatorskie dania z produktów regionalnych zaprezentują gdyńscy szefowie kuchni. Zapraszamy na ucztę smaków i aromatów, które bazują na świeżych składnikach od lokalnych dostawców.

Muzeum Kameralne Hal Targowych będzie czekać otworem na wszystkich Gdynian, którzy zechcą podzielić się ciekawymi anegdotami. Powstaną nagrania, które staną się multimedialną kolekcją twórczej wystawy, opowiadającej o gdyńskiej hali z przełomu dziesięcioleci.

Nie zabraknie strefy kreatywnych działań. Warsztaty modowe, kulinarne i fotograficzne oraz muzyka na żywo to tylko jedne z wielu atrakcji, podczas wydarzenia. Odwiedzający tego dnia hale, otrzymają możliwość obserwacji i nauki podstawowych technik oraz specjalnych zabiegów renowacji elementów wnętrz.

Pasjonatów dizajnu i mody poprzedniej epoki zapraszamy do odwiedzenia stoisk, które zaoferują kolekcjonerskie bibeloty oraz unikatowe zbiory w stylu vintage. Oryginalne wyroby w jesiennej odsłonie zaprezentują również gdyńscy wytwórcy i rękodzielnicy.

Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty, udział w warsztatach jest bezpłatny.

Oprac. Witek Olejarz

Scheduled miasto