III Wielki Test Wiedzy o Metropolii

0
657

Kajetan Lewandowski z Gdyni wygrał III Wielki Test Wiedzy o Metropolii.

Uczestnicy zabawy mieli w ciągu godziny odpowiedzieć na 60 pytań; zwycięzcy zajęło to 7 minut. Gdynianin strzelał odpowiedziami w tempie 8 na minutę i zdobył 52 punkty na 60 możliwych!

3. edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii odbyła się 10 września b. r. na 34. piętrze najwyższego budynku na Pomorzu – Olivia Star w Gdańsku Oliwie. Z wysokości 130 metrów nad poziomem ulicy uczestnicy konkurencji mieli najlepszy z możliwych widoków na pomorską metropolię. Bo o nią w tej zabawie chodzi – promocję zarówno wiedzy na jej temat, jak i ustawy metropolitarnej dla Pomorza, która do dwóch lat leży w sejmowej zamrażarce.

Do rywalizacji przystąpiły 102 osoby, które musiały zmierzyć się z 60 pytaniami podzielonymi na 10 kategorii: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport oraz ekologia. Zwycięzca – Kajetan Lewandowski z Gdyni, który wykorzystał ledwie 7 minut z przewidzianej na test godziny i opuścił salę po minutach 9, wykazał się największą wiedzą, zdobywając 52 punkty na 60 możliwych. Pobił tym samym poprzedni rekord, uzyskując 86,7% prawidłowych odpowiedzi. Zwycięzca dwóch poprzednich edycji – Łukasz Malinowski z Gdańska w ubiegłym roku wygrał, odpowiadając na 67 pytań ze 100, czyli 67% jego odpowiedzi było poprawnymi. Kajetan Lewandowski, jak powiedział po ogłoszeniu wyników, nie spodziewał się wygranej, a swój udział w wydarzeniu określił jako rekonesans.

Laureatem drugiego miejsca został Wiktor Morawski, zdobywając nagrodę w wysokości 3 tys. zł, z wynikiem 51 pkt. Na pudle – po emocjonującej dogrywce – znalazł się jeszcze Paweł Kowalewski otrzymując 3. nagrodę: 1 tys. zł.

Oprócz nagród finansowych w teście zorganizowanym przez redakcję Gazety Wyborczej Trójmiasto 10 najlepszych uczestników otrzymało gadżety przekazane przez partnerów wydarzenia: Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot, miasta Gdańsk i Sopot, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Uniwersytet Gdański, Ziaję, LPP i współpracujące miasto Gdynia.

Źródło: OMGGS

Oprac. Karol Molęda